BOKRI-A – marka GUNSAN

BOKRI-A – marka GUNSAN

BOKRI-A – marka GUNSAN

wit028

Życiu człowieka w dzisiejszych czasach wszędzie towarzyszy różnorodny sprzęt RTV i AGD, mający na celu uczynienie życia bardziej komfortowym, o wyrazistych i przytulnych kształtach oraz pełnego pozytywnych wrażeń. Większość z tych urządzeń może funkcjonować tylko dzięki zasilenia ich energią elektryczną z sieci. Punktem docelowym przesyłania energii elektrycznej z sieci miejskiej do urządzenia elektrycznego jest łącznik elektryczny, czyli wyłącznik, przełącznik lub gniazdko elektryczne. Ponadto, gniazdo i (wył-, prze,-) łącznik nie pełnią już tylko zadań funkcjonalnych, ale stanowią nieodłączną część wyposażenia wnętrz.

Poniższy materiał poświęcony jest osprzętowi elektroinstalacyjnemu marki GÜNSAN, znanemu już w ponad 30 krajach na całym świecie. Teraz czas na Polskę, czas aby poznał go również polski klient i jednocześnie potencjalny użytkownik. Przedsiębiorstwo GÜNSAN zostało założone w 1965 roku, w tureckim mieście Karakoy Istanbul przez Abidina Günoma. Początkowo, jak to z reguły bywa, był to mały zakład produkcyjny produkujący na zlecenie urządzenia wielkogabarytowe. Kolejnym krokiem, w ramach istniejących możliwości, firma zaczęła również produkować osprzęt elektroinstalacyjny, czyli popularne przełączniki i gniazda. Na początku lat 80-tych XX wieku popyt na osprzęt elektroinstalacyjny GÜNSAN wzrósł tak bardzo, że w 1982 roku w mieście Umraniye został otworzony nowy zakład. Udoskonalając wyroby, zwiększając asortyment i moce produkcyjne, w 1985 roku została uruchomiona produkcja wielkogabarytowych modeli i osprzętu elektroinstalacyjnego GÜNSAN w fabryce miasta Dudullu. Od 1995 roku spółka podejmuje kolejne wyzwanie i uruchamia produkcję materiałów elektrycznych i okablowania w nowej fabryce miejscowości Samandira, pod Stambułem (tur. Istanbul) W chwili obecnej, GÜNSAN posiada20.000 m² powierzchni produkcyjnej, maszyny i oprzyrządowanie spełniające kryteria najnowszych osiągnięć techniki oraz ponad 300 wysoko wykwalifikowanych pracowników. Firma rozumiejąc znaczenie stabilnej jakości, stała się jedną z wiodących firm w branży elektrotechnicznej. Dzisiaj GÜNSAN ELECTRIC, dzięki wykwalifikowanej kadrze specjalistów, eksportowi produkcji do 60 krajów na trzech kontynentach, pewnymi krokami zmierza do stania się marką światową. W Europie produkty dostępne są już w ponad 10 krajach, a największą sprzedaż odnotowano w Niemczech, Belgii, Austrii, Holandii, Czechach, Rosji i na Ukrainie. Produkcja GÜNSAN ELECTRIC posiada certyfikat jakości ISO 9001, jak również spełnia tureckie normy krajowe TSE/ TSEK, a w konsekwencji obranych kierunków ekspansji handlowej posiada także rosyjskie i ukraińskie certyfikaty jakości produktów oraz protokoły badań VDE i CB przeznaczone dla rynku niemieckiego. Ponadto, wszystkie oferowane produkty spełniają wszelkie dyrektywy Unii Europejskiej i posiadają stosowne oznakowanie CE
Dziś na rynku polskim dostępne są dwie flagowe serie firmy GÜNSAN, tj. VISAGE oraz MODERNA. Obie serie, to serie ramkowe, maksymalnie 6-krotne, posiadająceten same mechanizmy, ale różniące się między sobą inną zewnętrzną linią wzorniczą, odpowiadającą różnym gustom klientów oraz przeznaczeniu dla których są dedykowane. Do gniazd i łączników zastosować można także adapter n/t, uzyskując w ten sposób osprzęt w wersji natynkowej, niehermetycznej. Mechanizmy osprzętu posiadają w zależności od przeznaczenia styki robocze od 10-16A i tak: łączniki: 1-, 2- i 3-biegunowe (z podświetleniem i bez), zwierne (dzwonek, światło, drzwi), żaluzjowe, schodowe, hotelowe, regulator audio, ściemniacze do 1000W i gniazda b/u – 10A oraz gniazda z/u – 16A, W ofercie dostępne są gniazda TV i RTV (pojedyncze i podwójne), antenowe satelitarne i telewizyjne (przelotowe i końcowe), telekomunikacyjne, telefoniczne, audio i komputerowe (pojedyncze, podwójne i łączonego przeznaczenia, tzw. mix). Instalację można wyposażyć w czujniki ruchu, sygnalizatory, wyłączniki energooszczędne (eko i czasowe), wyłączniki hotelowe na kartę oraz pełnowymiarowe zaślepki/ atrapy osprzętu, które maskują puszki montażowe z przyszłymi podłączeniami, ale w danym momencie nie wykorzystane. Serie VISAGE i MODERNA charakteryzują się szerokim asortymentem, pozwalającym wyposażyć dowolne wnętrza, o bogatym zakresie funkcjonalności, potrafiącym zaspokoić oczekiwania najbardziej wymagających klientów oraz gwarantują najwyższą niezawodność produktów, zweryfikowaną poprzez czas i dotychczasowych użytkowników.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zobacz też

Jak wybrać dobry odkurzacz workowy?

Jak wybrać dobry odkurzacz workowy?

1 września 2020
ZRZESZAJMY SIĘ

ZRZESZAJMY SIĘ

7 stycznia 2015
Dobrze rozegrane wnętrze – osprzęt elektryczny KIER firmy OSPEL

Dobrze rozegrane wnętrze – osprzęt elektryczny KIER firmy OSPEL

3 listopada 2014
Wywiadownie gospodarcze

Wywiadownie gospodarcze

30 października 2014
Nowa seria plafonier LED

Nowa seria plafonier LED

14 października 2014
Złączki zaciskowe

Złączki zaciskowe

14 października 2014

Inne z kategorii Wiedza i technika

Innowacja krokiem w przyszłość

Innowacja krokiem w przyszłość

26 listopada 2015
Błysk inteligencji

Błysk inteligencji

3 listopada 2015
Muzyka na dotyk – Berker Radio Touch

Muzyka na dotyk – Berker Radio Touch

3 listopada 2015