Brother P-touch

Brother P-touch

Brother P-touch

Drukarki trwałych oznaczeń dla fachowych elektryków, instalatorów i majsterkowiczów Znane wszystkim fachowcom trzy podstawowe elementy profesjonalnej instalacji, to: łatwość utrzymania, prostota obsługi i bezpieczeństwo.

1. Łatwość utrzymania zasobów Dzięki wykorzystaniu urządzeń Brother P-touch do widocznego oznakowania kabli oraz elementów instalacji elektrycznych i sieciowych oszczędzimy czas potrzebny do zdiagnozowania usterki
2. Prostota obsługi Poprzez zastosowanie laminowanych etykiet TZe Brother P-touch, aby w sposób widoczny oznaczyć elementy instalacji elektrycznych, porty/gniazda sieciowe i telefoniczne upraszczamy tym samym ich obsługę i zmniejszając prawdopodobieństwo pomyłki, ułatwiamy życie swoim klientom.


3. Bezpieczeństwo Profesjonalne znaki ostrzegawcze i etykiety informacyjne zawierające instrukcje dla klientów z najistotniejszymi zasadami bezpieczeństwa a nawet zaimplementowanym logo firmy znacząco podnoszą bezpieczeństwo korzystania z wykonanej instalacji.
W celu zapewnienia powyższej charakterystyki każdej profesjonalnej instalacji elektrycznej, japońska firma Brother stworzyła kilkadziesiąt różnych drukarek etykiet. Wśród nich trzy modele serii „7” które poniżej przedstawimy przeznaczone są specjalnie dla branży elektro-instalacyjnej. Najprostszy model PT7100 to idealne wprowadzenie do świata profesjonalnego oznaczania instalacji elektrycznych
Te łatwe w użyciu, przenośne urządzenia zaprojektowane są do realizacji podstawowych zadań z zakresu tworzenia trwałych oznaczeń. PT7100 drukują na żądanie trwałe etykiety o szerokościach od 3,5-12mm. Umożliwiają wydruk do 2 linii tekstu oraz ponad 35 popularnych symboli elektrycznych i Audio/Video na każdej etykiecie. Przycisk funkcyjny zapewnia szybki i łatwy dostęp do wszystkich ustawień urządzenia. Do wyboru jest 9 możliwych stylów druku,15 rozmiarów oraz 6 stylów obramowania. Wyświetlacz umożliwia podgląd i edycję etykiety przed wydrukiem.
Dzięki niewielkim wymiarom i wadze PT7100 zalicza się do grupy ręcznych, lekkich i kompaktowych drukarek etykiet. Wyposażona jest w ochronny gumowy uchwyt oraz dostarczana w komplecie z praktyczną walizką do przenoszenia zestawu zawierającego zasilacz sieciowy i wybrane taśmy TZe.
Model cechuje:

 • 12-znakowy wyświetlacz LCD
 • 2-wierszowy druk 
 • Druk poziomy, pionowy i lustrzany 
 • 107 wbudowanych symboli • Pamięć do 720 znaków
 • Czcionki w 15 wielkościach i 9 stylach 
 • 6 stylów obramowania Ponadto każdy zestaw PT- -7100VP zawiera: 
 • 1 taśmę TZ czarny nadruk na żółtym tle z klejem o podwyższonej przyczepności (12 mm szer., 8 m dł.) 
 • Poręczną walizkę 
 • Zasilacz sieciowy

Wśród urządzeń przeznaczonych do użytku profesjonalnego dla bardziej wymagających fachowców wyróżnić możemy modele PT7500 i 7600 pozwalające na zrealizowanie praktycznie każdego najbardziej zaawansowanego projektu elektro-instalacyjnego. Obydwie drukarki etykiet PT-7500 i PT-7600 wyposażonow wiele funkcji i właściwości opracowanych w odpowiedzi na potrzeby klientów firmy Brother. Urządzenia te charakteryzują się wytrzymałą i trwałą konstrukcją i posiadają gumowy uchwyt zabezpieczający, który nie tylko pełni funkcję ochronną, ale również zapobiega wyślizgiwaniu się drukarki z ręki. W celu dalszego zabezpieczenia zestaw dostarczany jest w solidnej walizce z odpornego tworzywa oferującej miejsce do przechowywania dodatkowych taśm, akcesoriów i zasilacza. W skład każdego zestawu z drukarką etykiet P-touch 7500VP wchodzi :

 • Taśmaz mocnym klejem (czarny nadruk/żółte tło o szerokości 24 mm i długości 8 m)
 • Poręczna walizka do przenoszenia 
 • Zasilacz 
 • Gumowy uchwyt zabezpieczający 
 • Pasek na rękę

Wśród najważniejszych właściwości PT-7500 & PT-7600 wyróżniają się:

 • Możliwość zastosowania laminowanych taśm TZe o szerokości 6,9,12,18 i 24 mm
 • Specjalny przycisk “Label Type” (“typ etykiety”) umożliwiający wykonanie etykiet do najbardziej powszechnych zastosowań 
 • Podświetlany, łatwy do odczytania wyświetlacz LCD 
 • Zaawansowany system tnący – bez potrzeby korzystania z nożyczek 
 • Automatyczne numerowanie sekwencyjne 
 • Drukowanie kodów kreskowych 
 • Drukowanie do 7 wierszy na taśmie o szer.24mm

Podstawowymi zaletami PT- 7500 i PT-7600 są ich indywidualne cechy opracowane specjalnie z myślą o elektrykach i fachowcach z branży elektrycznej. Podświetlany, łatwy do odczytania panel wyświetlacza LCD pozwala na pracę w ciemnych pomieszczeniach. Wbudowane 164 symbole (w tym typowe symbole Audio/Video) w standardowym wyposażeniu obydwu modeli nadają profesjonalny charakter każdej instalacji. Automatyczne numerowanie czyli funkcja szybkiego i prostego drukowania etykiet z narastającymi numerami to rozwiązanie idealne przy oznaczaniu ogromnej ilości kabli, aparatów oraz innych elementów szaf i tablic rozdzielczych. Łatwe tworzenie specjalnych, zdefiniowanych wcześniej zaawansowanych etykiet takich jak porty, panele, flagi, owijki poprzez specjalny przycisk “Label Type” (“typ etykiety”) umożliwia szybkie wykonanie oznaczeń do najbardziej powszechnych zastosowań elektrycznych. Aby zapewnić odpowiednią długość drukowanej etykiety, oba modele wyposażone są w specjalny system tnący, który zatrzymuje wydruk w wymaganym miejscu przecięcia. Do przycięcia taśmy na odpowiednią długość nie potrzeba dodatkowych nożyczek ani noża.
Indywidualne, dodatkowe funkcje i zalety modelu PT-7600.
 Urządzenie jako jedyne z serii dostarczane jest z pakietem akumulatorowym, który można łatwo doładować przez noc podłączając drukarkę etykiet do zasilacza, co ogranicza szkodliwy wpływ na środowisko i oszczędza koszty eksploatacji. Eliminuje to praktycznie konieczność kupowania drogich baterii. Drukarka etykiet PT-7600 jest ponadto wyposażona w port i kabel USB, co umożliwia jej podłączenie do komputera pracującego w środowisku Microsoft Windows. Dzięki temu istnieje możliwość stworzenia własnych formatów etykiet, dodania własnych symboli Audio/Video, symboli elektrycznych bądź logo firmy przy użyciu dołączonego, zaawansowanego lecz prostego w obsłudze oprogramowania do projektowania etykiet P-touch Editor. Urządzenie
posiada 10 specjalnych lokacji pamięci do przechowywania indywidualnie stworzonych obrazów i projektów etykiet, dzięki czemu są one w każdej chwili dostępne.
Na bogaty zestaw drukarki etykiet P-touch 7600VP zawsze składają się:

 • Taśma z mocnymklejem (czarny nadruk / żółte tło, o szerokości 24 mm i długości 8 m)
 • Elastyczna taśma identyfikacyjna do owijania kabli (czarny nadruk/ białe tło, szerokości 12 mm i długości 8 m) 
 • Podręczna walizka przenośna 
 • Wbudowany pakiet akumulatorowy 
 • Zasilacz
 • Kabel USB
 • Oprogramowanie do edycji/projektowania etykiet
 • Pasek na szyję/na rękę

Dlaczego etykiety laminowane Brother P-touch są bardziej wytrzymałe i trwałe? W odróżnieniu popularnych na rynku zwykłych etykiet, laminowane taśmy TZe Brother P-touch składają się z 6 warstw materiału, dzięki czemu można z nich wykonać cienkie, niezwykle mocne etykiety. Znaki przenoszone są na taśmę metodą termo transferową i umieszczane pomiędzy dwoma warstwami ochronnymi z folii PET (folia poliestrowa). W efekcie powstaje niemalże niezniszczalna etykieta odporna na działanie nawet najbardziej niesprzyjających warunków.
Wybór odpowiedniej taśmy TZe do wykonania etykiety mającej spełnić określone zadanie jest kwestią o decydującym znaczeniu. Właśnie dlatego firma Brotheroferuje całą gamę taśm zaprojektowanych specjalnie z myślą o różnych zastosowaniach. Wykorzystanie opatentowanej przez Brother, wyjątkowej metody laminowania i specjalnie opracowanych klejów jest gwarancją wytrzymałości taśm i ich niezmiennej trwałości nawet w najbardziej niesprzyjających warunkach.
W odróżnieniu od zwykłych taśm, oferowane przez Brother standardowe taśmy laminowane TZe dzięki zastosowaniu unikalnej technologii warstwowej, zabezpieczają nadruk pomiędzy warstwą super przezroczystego polietylenu i trwałą warstwą bazową taśmy. W efekcie powstaje niemal niezniszczalna etykieta odporna na działanie promieni słonecznych, ścieranie, wilgoć, wpływ chemikaliów, skrajne temperatury. Dodatkowo występująca w ofercie linia taśm z mocnym klejem TZeS wykazuje średnio 50% większą przyczepność niż taśmy standardowe. Są to taśmy przeznaczone do bardziej wymagających zastosowań i słabo adhezyjnych powierzchni (np. oznaczeń kabli zakopywanych w ziemi).
Elastyczne taśmy identyfikacyjne TZeFX: przeznaczone są do owijania niewielkich zakrzywionych powierzchni, takich jak kable zasilające i przewody/rury. Są one idealnym rozwiązaniem w przypadku konieczności zrobienia małych oznaczeń na pojedyncze kable w formie tzw. flagi lub owijki. Etykiety bazujące na laminowanych taśmach TZe przetestowane zostały przez niezależne laboratoria w ekstremalnych warunkach.
Firma Brother jest pewna wytrzymałości i trwałości oferowanych przez siebie etykiet, ponieważ jak nikt inny na rynku testowała je w ekstremalnych warunkach pod kątem odporności na ścieranie, działanie temperatur, chemikaliów i promieni słonecznych. Wyniki tych badań stanowią dowód na to, że laminowane etykiety TZe Brother P-touch pozostawiają w tyle konkurencję i pozostają czytelne, mocno przytwierdzone na swoim miejscu tym samym potwierdzając profesjonalną jakość oznaczeń stworzonych by służyć przez długi czas.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też

Optymalizacja Żywotności Twojego iPhone’a: Wymiana Portu Ładowania

Optymalizacja Żywotności Twojego iPhone’a: Wymiana Portu Ładowania

11 grudnia 2023
5 rzeczy, które warto wiedzieć o technologii 5G

5 rzeczy, które warto wiedzieć o technologii 5G

12 września 2023
Sztuczna inteligencja – jak wykorzystać ją w codziennym życiu?

Sztuczna inteligencja – jak wykorzystać ją w codziennym życiu?

12 września 2023
Nowe technologie, a zielona rewolucja w energetyce

Nowe technologie, a zielona rewolucja w energetyce

12 września 2023
Inteligentne urządzenia domowe – mieszkanie XXI wieku

Inteligentne urządzenia domowe – mieszkanie XXI wieku

12 września 2023
Praca i nauka zdalna – jak technologia zmieniła codzienną rzeczywistość?

Praca i nauka zdalna – jak technologia zmieniła codzienną rzeczywistość?

12 września 2023

Inne z kategorii Narzędzia

Czujnik jakości powietrza w sypialni

Czujnik jakości powietrza w sypialni

15 grudnia 2022
Jaki wentylator idealnie sprawdzi się do sypialni?

Jaki wentylator idealnie sprawdzi się do sypialni?

15 grudnia 2022
Oświetlenie w sypialni – na co zwrócić uwagę?

Oświetlenie w sypialni – na co zwrócić uwagę?

15 grudnia 2022