HERMETIC LED i HERMETICstar

HERMETIC LED i HERMETICstar

HERMETIC LED i HERMETICstar

tnc006

Nowymi propozycjami polskiego producenta, firmy ELGO Lighting Industries, w zakresie energooszczędnego oświetlenia przemysłowego, są szczelne oprawy HERMETIC LED i HERMETICstar, przeznaczone do współpracy z liniowymi źródłami światła LED. Oprawy przemysłowe HERMETIC LED Oprawy HERMETIC LED są rozwinięciem popularnej serii opraw do świetlówek liniowych T8 i T5. Zastosowanie energooszczędnych tub ledowych LEDline pozwoliło stworzyć oprawy nie tylko szczelne, ale także zmniejszyć zużycie energii elektrycznej i znacznie wydłużyć czas pracy bez wymiany źródeł światła.

Dwa modele opraw ze źrodłami LEDline T5 lub T8

W ofercie znalazły się dwa podstawowe modele opraw o różnej długości:

  • HERMETIC LED 120 w wersjach do jednej lub dwóch lamp LEDline T5 o mocy 14W lub 16W oraz do jednej lub dwóch lamp LEDline T8 o mocy 16W,
  • HERMETIC LED 150 w wersjach do jednej lub dwóch lamp LEDline T5 o mocy 16W lub 21W oraz do jednej lub dwóch lamp LEDline T8 o mocy 21W Każda z opraw oferowana jest także w wersjach do montażu indywidualnego i do łączenia w linie świetlne.

tnc007Ekonomiczne i trwałe źródła

światła LEDline T5 i T8Nowoczesne źródła światła dostarczane w komplecie z oprawami HERMETIC LED to ledowe, liniowe lampy o nazwie LEDline T8 i T5. Ich forma, kształt i rozmiary sprawiają, że w połączeniu z elektronicznymi układami zasilania zamontowanymi w oprawach, stanowią doskonałą,energooszczędną alternatywę dla popularnych świetlówek liniowych T8 i T5. Lampy LEDline dostępne są w wykonaniach z trzema rodzajami klosza: przezroczystym, satynowanym (frost) i mlecznym. Z kolei każda z tych wersji to możliwość jednej z trzech barw światła białego: ciepłej, neutralnej i dziennej.

IP65 – wysoka szczelność oprawy

Specjalne rozwiązania konstrukcyjne oraz wysokiej jakości materiały gwarantują odpowiednią ochronę opraw HERMETIC LED przed niekorzystnym wpływem szkodliwych warunków atmosferycznych. Wszystkie elementy zewnętrzne opraw HERMETIC LED – korpus, klosz i klamry zamykające formowane są z poliwęglanu (PC) metodą wtrysku. Na brzegu korpusu oprawy wylana jest trwale przylegająca, poliuretanowa uszczelka. Silne dociśnięcie klosza do tej uszczelki zapewniają równomiernie rozmieszczone klamry. Takie szczelne połączenie skutecznie chroni wnętrze przez zanieczyszczeniami i wilgocią oraz usztywnia całą konstrukcję. Do sztywnościoprawy przyczynia się także wewnętrzna płyta blaszana, na której umieszczono oprawki ze źródłami światła i układ zasilania elektrycznego z okablowaniem. Oprawę cechuje stopień ochrony przed wnikaniem pyłu i wilgoci na wysokim poziomie IP65. Zgodnie z obowiązującymi dokumentami normalizacyjnymi oznacza to, że oprawy HERMETIC LED są:
• pyłoszczelne – czyli pył nie przedostaje się do wnętrza oprawy,
• chronione przed strugami wody – czyli woda rozbryzgiwana na oprawę z dowolnego kierunku nie powinna wywoływać szkodliwych skutków.

IK10 – stopień ochrony przed udarami mechanicznymi

Poliwęglan (PC), z którego wykonano korpus i klosz oprawy, zapewnia wysoką wytrzymałość mechaniczną. Charakteryzuje się także dużą wytrzymałością na działanie wysokich temperatur do 120oC, nie rozprzestrzenia płomienia i nie emituje toksycznych gazów. Pod tym względem PC przewyższa wiele tworzyw termoplastycznych. Dzięki użyciu tego tworzywa klosz oprawy może być oznaczony stopniem ochrony przed udarami mechanicznymi na poziomie IK10. Prosta instalacja oprawy Konstrukcja opraw HERMETIC LED i oferowane akcesoria zapewniają łatwy montaż. Możliwy jest montaż nastropowy, podwieszany, a także zestawienia w liniach świetlnych. Oprawy HERMETIC LED mogą być instalowane bezpośrednio na stropie o normalnej palności. Montaż nastropowy odbywa się bez konieczności wykonywania dodatkowych otworów w obudowie, co sprawia, że oprawy zachowują deklarowany stopień ochrony IP65. W celu zamocowania oprawy bezpośrednio na stropie wykorzystuje się specjalne uchwyty. Po przykręceniu dwóch uchwytów do stropu, z łatwością można wpiąć w nie oprawę przez wciśnięcie uchwytów w odpowiednie gniazda na górnej powierzchni korpusu oprawy. Alternatywnie oprawy mogą być także podwieszane przy użyciu specjalnych wieszaków dostarczanych w komplecie z oprawą. Wieszaki należy umieścić w gniazdach na górnej powierzchni korpusu, a następnie zaczepić o nie linki, łańcuszki lub haki. Oprawy HERMETIC LED – modele oznaczone literą „L” – są przystosowane do łączenia w linie świetlne. Oprawy te posiadają na obu końcach otwory z dławnicami, dwie złączki oraz dodatkowe przewody wzdłuż oprawy. Dzięki zastosowaniu dławnic, szczelność IP65 jest możliwa do uzyskania także dla grupy opraw połączonych ze sobą w linię. HERMETICstar – kolejna modernizacja Szybki postęp techniczny pozwolił także na kolejną energooszczędną modernizację serii opraw świetlówkowych HERMETIC, poprzez wprowadzenie do oferty modeli HERMETICstar przystosowanych do współpracy z liniowymi źródłami światła LED z wewnętrznymi układami zasilania, stanowiącymi odpowiedniki klasycznych świetlówek T8.

W skład nowej grupy opraw HERMETICstar wchodzą dwa modele:

  • HERMETICstar 120 do 1 lub 2 liniowych źródeł LED o długości 1200mm,
  • HERMETICstar 150 do 1 lub 2 liniowych źródeł LED o długości 1500 mm.

Szczególnie polecanymi źródłami światła są tu produkowane w ELGO tuby ledowe:

  • LEDstar T8-12 o mocy 20W do opraw HERMETICstar 120,
  • LEDstar T8-15 o mocy 25W do opraw HERMETICstar 150.

Modele opraw HERMETICstar przystosowane do współpracy z dwiema tubami ledowymi oferowane są także w wersji z czujnikiem ruchu. Źródła światła LED dostarczane są jako osobne produkty. Ekonomiczne źródła LEDstar T8 z wewnętrznymi układami zasilania Źródła LEDstar T8 są wyjątkowo trwałymi i energooszczędnymi liniowymi źródłami światła, w których wykorzystano nowoczesne diody świecące LED o trwałości dochodzącej do 50 tysięcy godzin. Dzięki zamontowanym wewnętrznym układom elektronicznym źródła LEDstar T8 mogą być zasilane jednostronnie i dwustronnie bezpośrednio z sieci 230V i nie potrzebują żadnych zewnętrznych zasilaczy. Do wyboru są trzy barwy światła: ciepła biała (2700 ÷ 3200K), neutralna biała (4200 ÷ 4700K) oraz dzienna biała (6000 ÷ 6500K).

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też

Optymalizacja Żywotności Twojego iPhone’a: Wymiana Portu Ładowania

Optymalizacja Żywotności Twojego iPhone’a: Wymiana Portu Ładowania

11 grudnia 2023
5 rzeczy, które warto wiedzieć o technologii 5G

5 rzeczy, które warto wiedzieć o technologii 5G

12 września 2023
Sztuczna inteligencja – jak wykorzystać ją w codziennym życiu?

Sztuczna inteligencja – jak wykorzystać ją w codziennym życiu?

12 września 2023
Nowe technologie, a zielona rewolucja w energetyce

Nowe technologie, a zielona rewolucja w energetyce

12 września 2023
Inteligentne urządzenia domowe – mieszkanie XXI wieku

Inteligentne urządzenia domowe – mieszkanie XXI wieku

12 września 2023
Praca i nauka zdalna – jak technologia zmieniła codzienną rzeczywistość?

Praca i nauka zdalna – jak technologia zmieniła codzienną rzeczywistość?

12 września 2023

Inne z kategorii Wiedza i technika

5 rzeczy, które warto wiedzieć o technologii 5G

5 rzeczy, które warto wiedzieć o technologii 5G

12 września 2023
Napędy niskiego napięcia – przegląd najważniejszych rozwiązań

Napędy niskiego napięcia – przegląd najważniejszych rozwiązań

5 czerwca 2023
Zderzenie dwóch światów: optyka i elektronika w nowoczesnych technologiach

Zderzenie dwóch światów: optyka i elektronika w nowoczesnych technologiach

29 maja 2023