Iluminacja zewnętrzna, wg ANLUX

Iluminacja zewnętrzna to złożone zagadnienie, wymagające rozwiązań konkretnych, adekwatnych do postawionych celów. Podstawową kwestią jest zdefiniowanie funkcji oświetlenia oraz określenie charakteru i ilości potrzebnego światła. Nie bez znaczenia są również takie czynniki, jak odwzorowanie barw, czy zanieczyszczenie świetlne, w przeszłości zupełnie pomijane przy projektowaniu oświetlenia zewnętrznego.

Nacisk na zgodność z normami, estetykę i ekonomię oświetlenia zewnętrznego wymaga od projektantów wyboru nowoczesnych naświetlaczy o konkretnych, wyspecjalizowanych zastosowaniach.
Na etapie doboru opraw przeważającym czynnikiem wpływającym na decyzję o zakupie jest energooszczędność, a w tej dziedzinie półprzewodnikowe źródła światła nie mają sobie równych. Postęp technologiczny umożliwił stosowanie oświetlenia LED w oświetleniu zewnętrznym, jako pełnoprawnego zamiennika źródeł sodowych, halogenowych czy metalohalogenkowych.


Jeden typ oprawy nie oferuje uniwersalnego rozwiązania, więc aby umożliwić klientom swobodę wyboru produktu spełniającego konkretną rolę, firma ANLUX zdecydowała się na wprowadzenie do oferty czterech modeli naświetlaczy LED. Dostępne oprawy różnią się w zakresie mocy i kąta rozsyłu światła.
Wszystkie modele posiadają obudowy ze stopu aluminium malowane proszkowo na neutralny, popielaty kolor. Oprawy posiadają wymienne zasilacze, znajdujące się w komorach przymocowanych do tylnych radiatorów. Tego typu rozwiązanie umożliwia sprawne serwisowanie opraw w przypadku awarii, a ponadto usprawnia odprowadzanie ciepła ze źródeł światła oraz z zasilaczy.Obie oprawy posiadają polerowane odbłyśniki poprawiające sprawność świetlną i rozsył światła, przy tym uzupełniając nowoczesny, estetyczny wygląd naświetlaczy. Oprawy spełniają wszystkie wymogi dyrektyw CE oraz klasy szczelności IP65.