Marka, której warto zaufać.

Marka, której warto zaufać.

Marka, której warto zaufać.

tnc016

Marka VIKO powstała w 1980 r. W krótkim czasie stała się rozpoznawalna dla klientów na rynkach Europy, Azji i A fryki. Dzisiaj VIKO to firma międzynarodowa, a zarazem jeden z największych producentów osprzętu elektroinstalacyjnego, rozdzielnic tworzywowych i aparatury modułowej w E uropie i na Świecie. Ciągłe inwestycje technologiczne, oraz bezwarunkowe nastawienie na satysfakcję klienta doprowadziły do powstania innowacyjnych serii produktów o najwyższej jakości. Osprzęt elektroinstalacyjny to wiodąca grupa produktów w ofercie VIKO.

Nowoczesne aranżacje i wystrój wnętrz wymagają coraz większej dbałości o detale wykończeniowe. Niewątpliwą jego zaletą jest fakt, że wszystkie serie zawierają ten sam mechanizm co pozwala na dopasowanie różnych elementów zewnętrznych (ramek i klawiszy) bez względu na ich kolor, materiał lub kształt do wystroju wnętrza. Karre to podtynkowa seria osprzętu elektroinstalacyjnego dostępna w dwóch kolorach białym i kremowym. Wykonane są one z tworzyw termoplastycznych spełniających wszelkie normy elektryczne i odpornego na działanie promieni UV, co pozwala cieszyć się tym samym kolorem bez względu na czas ich użytkowania. Tworzywo charakteryzuje się wysokim połyskiem i łatwością utrzymania w czystości. Wyroby serii KARRE można montować w standardowych puszkach Æ 60 mm, jak i również nadają się do zabudowy w kanałach elektroinstalacyjnych prawie wszystkich producentów dostępnych na rynku. Łatwy i trwały montaż wyrobów gwarantują przede wszystkim stalowe ramki szkieletowe, które oprócz montażu konwencjonalnego mają możliwość mocowania od frontu mechanizmu za pomocą wkrętów do różnorodnych puszek i kanałów elektroinstalacyjnych. Wyroby serii KARRE można montować w ramkach od jedno do sześciokrotnej zarówno w układzie poziomym jak i pionowym. KARRE to jedna z niewielu serii osprzętu dostępnych na rynku, która posiada w swojej ofercie również osprzętz certyfikatem antybakteryjnym, do zastosowań w służbie zdrowia lub przemyśle spożywczym. Wszystkie łączniki są wyposażone w szybkozłączki. Oferta łączników została wzbogacona o łączniki żaluzjowe, łączniki na kartę hotelową oraz łącznik trzyklawiszowy. Łączniki, w zależności od rodzaju obciążenia, można obciążać prądem o natężeniu do 10 A przy 250 V AC. Posiadają one samozaciski w standardzie i w zależności od preferencji mogą być podświetlane lub nie. Możliwość stosowania klawiszy z różnymi symbolami lub z polem opisowym pozwala na ich wszechstronne zastosowanie. Charakteryzują się wysoką niezawodnością pracy ze względu na wykonanie elementów stykowych z odpowiednio dobranego stopu srebra. Ściemniacze (w zależności od typu) mogą regulować jasnością świecenia lamp żarowych, halogenowych 230 V AC, halogenowych niskonapięciowych z transformatorem toroidalnym, konwencjonalnym lub elektronicznym. Gniazda w zależności od preferencji elektroinstalatora są dostępne w wersjach na szybko złączki lub połączenia śrubowe.
Gniazda 230 V AC o obciążalności do 16 A wykonane są z zaciskami śrubowymi lub z samozaciskami. Każde z tych rozwiązań umożliwia przelotowe podłączanie przewodów. Bezpieczeństwo użytkowania gniazd gwarantują przesłony styków, które uniemożliwiają włożenie jakichkolwiek przedmiotów przez dziecko do otworów stykowych. Gniazda z uchylną osłoną mają możliwość podwyższenia stopnia bryzgoszczelności do IP44 poprzez zastosowanie kołnierza uszczelniającego, co pozwala stosować je w środowiskach o podwyższonej wilgotności. W ofercie dostępne są również gniazda schuko, oraz gniazda DATA.
Gniazda antenowe oparte na mechanizmach Hirshmanna lub Zamela dostępne są w wersjach końcowej, zakończeniowej i przelotowej o różnym zakresie tłumienności.
Gniazda nieprzelotowe służą do zakańczania instalacji antenowych indywidualnych lub instalacji o strukturze gwiaździstej (równoległej). Konstrukcja gniazda nieprzelotowego umożliwia zasilanie wzmacniacza antenowego poprzez kabel antenowy. Gniazda przelotowe przeznaczone są do stosowania w instalacjach przelotowych, przy których należy pamiętać o zastosowaniu na ich końcach gniazd zakończeniowych (z rezystorem).

Gniazda informatyczne, tj. telefoniczne i komputerowe oparte na markowych modułach są dostępne w kategorii 5E, 6 lub 7 UTP, STP lub FTP. W standardzie są one wyposażone w moduły LEVITONA, ale w zależności od potrzeb instalacji jest możliwość zamontowania w nich kostki każdego innego systemu integratora posiadającego swoje moduły w standardzie keystone. Dopełnieniem serii KARRE są jej kolorowe odmiany. NOVELLA to paleta dziesięciu kolorów do każdego pomieszczenia, która pomoże zachować jego unikalny charakter. W każdej chwili użytkowania wyrobu można wymienić klawisz lub ramkę, bez konieczności ingerencji w mechanizm, aby uzyskać materiał i kolor najbardziej dopasowany do wnętrza.

ARTLINE to możliwość dodania szlachetności każdemu pomieszczeniu. Za pomocą zachwycających ramek z naturalnych materiałów może podkreślić jego nowoczesny, tradycyjny bądź ekstrawagancki charakter. Ramki są wykonane z metalu (aluminium), szkła, drewna, kamienia naturalnego lub kamienia syntetycznego. PALMIYE seria natynkowa do zastosowań zewnętrznych i do pomieszczeń o dużej wilgotności. Oferujemy wyroby odporne na wodę w zwiększonej klasie IP54. Dla jeszcze szerszego zastosowania PALMIYE została dodatkowo wzbogacona o gniazda specjalistyczne tj. antenowe, telefoniczne i komputerowe. Występuje w kolorach szarym, białym i kremowym. Dostępne są produkty pojedyncze oraz podwójne w układzie poziomym bądź pionowym. W ofercie VIKO znajdziemy również rozdzielnice mieszkaniowe.

OBUDOWY MIESZKANIOWE
to szereg natynkowych oraz podtynkowych tworzywowych rozdzielnic, jedno dwu i trójrzędowych z możliwością zamontowania od 2 do 36 modułów. Dodatkowo dla jeszcze większego komfortu pracy zostały one wyposażone w poziomicę ułatwiającą montaż na ścianie. Obudowy mieszkaniowe są również dostępne w wersji z certyfikatem bezhalogenowym spełniającym rygory normy dotyczące ilości toksycznych związków chemicznych wydzielanych podczas spalania.
Wszystkie produkty z logiem VIKO produkowane są zgodnie z normami i europejskimi standardami jakości co jest gwarancją niezawodnej pracy przez cały okres użytkowania.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też

Czujnik jakości powietrza w sypialni

Czujnik jakości powietrza w sypialni

15 grudnia 2022
Jaki wentylator idealnie sprawdzi się do sypialni?

Jaki wentylator idealnie sprawdzi się do sypialni?

15 grudnia 2022
Oświetlenie w sypialni – na co zwrócić uwagę?

Oświetlenie w sypialni – na co zwrócić uwagę?

15 grudnia 2022
Jaki budzik wybrać do sypialni?

Jaki budzik wybrać do sypialni?

15 grudnia 2022
Jaki oczyszczacz powietrza wybrać do sypialni?

Jaki oczyszczacz powietrza wybrać do sypialni?

15 grudnia 2022
Dyfuzor powietrza – dlaczego jest tak istotny w sypialni?

Dyfuzor powietrza – dlaczego jest tak istotny w sypialni?

15 grudnia 2022

Inne z kategorii Wiedza i technika

Czujnik jakości powietrza w sypialni

Czujnik jakości powietrza w sypialni

15 grudnia 2022
Jaki wentylator idealnie sprawdzi się do sypialni?

Jaki wentylator idealnie sprawdzi się do sypialni?

15 grudnia 2022
Oświetlenie w sypialni – na co zwrócić uwagę?

Oświetlenie w sypialni – na co zwrócić uwagę?

15 grudnia 2022