Marka, której warto zaufać.

Marka, której warto zaufać.

Marka, której warto zaufać.

tnc016

Marka VIKO powstała w 1980 r. W krótkim czasie stała się rozpoznawalna dla klientów na rynkach Europy, Azji i A fryki. Dzisiaj VIKO to firma międzynarodowa, a zarazem jeden z największych producentów osprzętu elektroinstalacyjnego, rozdzielnic tworzywowych i aparatury modułowej w E uropie i na Świecie. Ciągłe inwestycje technologiczne, oraz bezwarunkowe nastawienie na satysfakcję klienta doprowadziły do powstania innowacyjnych serii produktów o najwyższej jakości. Osprzęt elektroinstalacyjny to wiodąca grupa produktów w ofercie VIKO.

Nowoczesne aranżacje i wystrój wnętrz wymagają coraz większej dbałości o detale wykończeniowe. Niewątpliwą jego zaletą jest fakt, że wszystkie serie zawierają ten sam mechanizm co pozwala na dopasowanie różnych elementów zewnętrznych (ramek i klawiszy) bez względu na ich kolor, materiał lub kształt do wystroju wnętrza. Karre to podtynkowa seria osprzętu elektroinstalacyjnego dostępna w dwóch kolorach białym i kremowym. Wykonane są one z tworzyw termoplastycznych spełniających wszelkie normy elektryczne i odpornego na działanie promieni UV, co pozwala cieszyć się tym samym kolorem bez względu na czas ich użytkowania. Tworzywo charakteryzuje się wysokim połyskiem i łatwością utrzymania w czystości. Wyroby serii KARRE można montować w standardowych puszkach Æ 60 mm, jak i również nadają się do zabudowy w kanałach elektroinstalacyjnych prawie wszystkich producentów dostępnych na rynku. Łatwy i trwały montaż wyrobów gwarantują przede wszystkim stalowe ramki szkieletowe, które oprócz montażu konwencjonalnego mają możliwość mocowania od frontu mechanizmu za pomocą wkrętów do różnorodnych puszek i kanałów elektroinstalacyjnych. Wyroby serii KARRE można montować w ramkach od jedno do sześciokrotnej zarówno w układzie poziomym jak i pionowym. KARRE to jedna z niewielu serii osprzętu dostępnych na rynku, która posiada w swojej ofercie również osprzętz certyfikatem antybakteryjnym, do zastosowań w służbie zdrowia lub przemyśle spożywczym. Wszystkie łączniki są wyposażone w szybkozłączki. Oferta łączników została wzbogacona o łączniki żaluzjowe, łączniki na kartę hotelową oraz łącznik trzyklawiszowy. Łączniki, w zależności od rodzaju obciążenia, można obciążać prądem o natężeniu do 10 A przy 250 V AC. Posiadają one samozaciski w standardzie i w zależności od preferencji mogą być podświetlane lub nie. Możliwość stosowania klawiszy z różnymi symbolami lub z polem opisowym pozwala na ich wszechstronne zastosowanie. Charakteryzują się wysoką niezawodnością pracy ze względu na wykonanie elementów stykowych z odpowiednio dobranego stopu srebra. Ściemniacze (w zależności od typu) mogą regulować jasnością świecenia lamp żarowych, halogenowych 230 V AC, halogenowych niskonapięciowych z transformatorem toroidalnym, konwencjonalnym lub elektronicznym. Gniazda w zależności od preferencji elektroinstalatora są dostępne w wersjach na szybko złączki lub połączenia śrubowe.
Gniazda 230 V AC o obciążalności do 16 A wykonane są z zaciskami śrubowymi lub z samozaciskami. Każde z tych rozwiązań umożliwia przelotowe podłączanie przewodów. Bezpieczeństwo użytkowania gniazd gwarantują przesłony styków, które uniemożliwiają włożenie jakichkolwiek przedmiotów przez dziecko do otworów stykowych. Gniazda z uchylną osłoną mają możliwość podwyższenia stopnia bryzgoszczelności do IP44 poprzez zastosowanie kołnierza uszczelniającego, co pozwala stosować je w środowiskach o podwyższonej wilgotności. W ofercie dostępne są również gniazda schuko, oraz gniazda DATA.
Gniazda antenowe oparte na mechanizmach Hirshmanna lub Zamela dostępne są w wersjach końcowej, zakończeniowej i przelotowej o różnym zakresie tłumienności.
Gniazda nieprzelotowe służą do zakańczania instalacji antenowych indywidualnych lub instalacji o strukturze gwiaździstej (równoległej). Konstrukcja gniazda nieprzelotowego umożliwia zasilanie wzmacniacza antenowego poprzez kabel antenowy. Gniazda przelotowe przeznaczone są do stosowania w instalacjach przelotowych, przy których należy pamiętać o zastosowaniu na ich końcach gniazd zakończeniowych (z rezystorem).

Gniazda informatyczne, tj. telefoniczne i komputerowe oparte na markowych modułach są dostępne w kategorii 5E, 6 lub 7 UTP, STP lub FTP. W standardzie są one wyposażone w moduły LEVITONA, ale w zależności od potrzeb instalacji jest możliwość zamontowania w nich kostki każdego innego systemu integratora posiadającego swoje moduły w standardzie keystone. Dopełnieniem serii KARRE są jej kolorowe odmiany. NOVELLA to paleta dziesięciu kolorów do każdego pomieszczenia, która pomoże zachować jego unikalny charakter. W każdej chwili użytkowania wyrobu można wymienić klawisz lub ramkę, bez konieczności ingerencji w mechanizm, aby uzyskać materiał i kolor najbardziej dopasowany do wnętrza.

ARTLINE to możliwość dodania szlachetności każdemu pomieszczeniu. Za pomocą zachwycających ramek z naturalnych materiałów może podkreślić jego nowoczesny, tradycyjny bądź ekstrawagancki charakter. Ramki są wykonane z metalu (aluminium), szkła, drewna, kamienia naturalnego lub kamienia syntetycznego. PALMIYE seria natynkowa do zastosowań zewnętrznych i do pomieszczeń o dużej wilgotności. Oferujemy wyroby odporne na wodę w zwiększonej klasie IP54. Dla jeszcze szerszego zastosowania PALMIYE została dodatkowo wzbogacona o gniazda specjalistyczne tj. antenowe, telefoniczne i komputerowe. Występuje w kolorach szarym, białym i kremowym. Dostępne są produkty pojedyncze oraz podwójne w układzie poziomym bądź pionowym. W ofercie VIKO znajdziemy również rozdzielnice mieszkaniowe.

OBUDOWY MIESZKANIOWE
to szereg natynkowych oraz podtynkowych tworzywowych rozdzielnic, jedno dwu i trójrzędowych z możliwością zamontowania od 2 do 36 modułów. Dodatkowo dla jeszcze większego komfortu pracy zostały one wyposażone w poziomicę ułatwiającą montaż na ścianie. Obudowy mieszkaniowe są również dostępne w wersji z certyfikatem bezhalogenowym spełniającym rygory normy dotyczące ilości toksycznych związków chemicznych wydzielanych podczas spalania.
Wszystkie produkty z logiem VIKO produkowane są zgodnie z normami i europejskimi standardami jakości co jest gwarancją niezawodnej pracy przez cały okres użytkowania.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też

Optymalizacja Żywotności Twojego iPhone’a: Wymiana Portu Ładowania

Optymalizacja Żywotności Twojego iPhone’a: Wymiana Portu Ładowania

11 grudnia 2023
5 rzeczy, które warto wiedzieć o technologii 5G

5 rzeczy, które warto wiedzieć o technologii 5G

12 września 2023
Sztuczna inteligencja – jak wykorzystać ją w codziennym życiu?

Sztuczna inteligencja – jak wykorzystać ją w codziennym życiu?

12 września 2023
Nowe technologie, a zielona rewolucja w energetyce

Nowe technologie, a zielona rewolucja w energetyce

12 września 2023
Inteligentne urządzenia domowe – mieszkanie XXI wieku

Inteligentne urządzenia domowe – mieszkanie XXI wieku

12 września 2023
Praca i nauka zdalna – jak technologia zmieniła codzienną rzeczywistość?

Praca i nauka zdalna – jak technologia zmieniła codzienną rzeczywistość?

12 września 2023

Inne z kategorii Wiedza i technika

5 rzeczy, które warto wiedzieć o technologii 5G

5 rzeczy, które warto wiedzieć o technologii 5G

12 września 2023
Napędy niskiego napięcia – przegląd najważniejszych rozwiązań

Napędy niskiego napięcia – przegląd najważniejszych rozwiązań

5 czerwca 2023
Zderzenie dwóch światów: optyka i elektronika w nowoczesnych technologiach

Zderzenie dwóch światów: optyka i elektronika w nowoczesnych technologiach

29 maja 2023