Mufy żywiczne 3M

pe010

Od wielu dziesięcioleci firma 3M należy do czołowych dostawców żywic do zalewania i zestawów do łączenia kabli na świecie. Wprowadzając na rynek nową generację zalewanych żywicą zestawów połączeniowych 3M tworzy nowe standardy. Jeszcze nigdy montaż mufy żywicznej nie był tak prosty, szybki, czysty i bezpieczny. Mufy żywiczne Scotchcast™ zostały zaprojektowane do łączenia nieekranowanych kabli niskiego napięcia o izolacji tworzywowej (od 1 do 5 żył roboczych) Przykładową propozycją zestawu połączeniowego jest seria 92 NBA-C, zaprojektowana dla najbardziej wymagających profesjonalistów.

Jest to rodzina muf przelotowych ze złączką śrubową oraz żywicą Scotchcast 40. Może być stosowana w warunkach wnętrzowych oraz napowietrznych, pod ziemią jak i w zanurzeniu w wodzie. Charakteryzuje się wysoką wytrzymałością mechaniczną oraz odpornością na działanie substancji chemicznych. Materiały wykonane z substancji niepodtrzymujących ognia sprawiają, że z powodzeniem może być stosowana w strefach zagrożenia wybuchem, takich jak stacje benzybowymi nowe, zakłady przemysłowe, zakłady energetyczne czy kopalnie. Dzięki doskonałym właściwościom uszczelniającym stosowana jest na terenach podmokłych oraz wszędzie tam, gdzie powłoka kabla narażona jest na działanie zanieczyszczeń.

Zestaw zawiera:

  • Żywicę Scotchcast 40 w przeźroczystych dwudzielnych workach ze zintegrowanym systemem zamkniętego mieszania i opróżniania (system CMP);
  • Jednoczęściową osłonę z zamknięciem zatrzaskowym zapewniającym szybką i łatwą instalację;
  • Przeźroczystą osłonę umożliwiającą kontrolę dystansów pomiędzy żyłami kabla wewnątrz mufy;
  • 5-żyłowy element łączący ze zintegrowanymi złączkami śrubenzybowymi, zapewniający szeroki zakres zastosowań oraz łatwe zachowanie wszystkich niezbędnych dystansów.

Dzięki załączonemu kluczowi nie są wymagane żadne dodatkowe narzędzia.;

  • Piankowe elementy z wstępnie naciętymi średnicami kabli zapewniające szybkie i pewne uszczelnienie;
  • Zatyczka zamykająca osłonę chroni przed wszelkimi zanieczyszczeniami.