Nowa linia narzędzi hydraulicznych ERKO

Nowa linia narzędzi hydraulicznych ERKO

Nowa linia narzędzi hydraulicznych ERKO

na022

Od jakości wyposażenia elektroinstalatora zależy szybkość oraz skuteczność przeprowadzanych prac serwisowych i montażowych. Mając na uwadze ten fakt, firma ERKO w sposób ciągły doskonali dedykowane dla tego segmentu rynku narzędzia i urządzenia, tak aby praca przy ich użyciu stawała się coraz bardziej wydajna. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu, praktycznej znajomości specyfiki pracy elektroinstalatorów oraz stosowaniu nowych technologii Zakłady Metalowe ERKO wychodzą naprzeciw wymaganiom Klientów poszerzając swoją ofertę o nową linię narzędzi mechanicznych i hydraulicznych.

Nowa linia narzędzi hydraulicznych została zaprojektowana na bazie głowicy zatrzaskowej. Korpus głowicy wykonany został w oparciu o technologię kucia metali co zapewnia podwyższoną trwałość produktu. Zastosowanie rozwiązania zatrzasku do zamykania i otwierania głowicy przyczynia się do podniesienia jej funkcjonalności. Wymiana matrycy i założenie głowicy na zaciskany przewód jest ułatwione. Nową linię tworzą głowica GZ300, przeznaczona do intensywnych prac, współpracująca z pompą nożną H700 i linią agregatów hydraulicznych firmy ERKO: AH300, AH400, AH500 i AH550. Na bazie głowicy zaprojektowana została również praska ręczna hydrauliczna HRZ300, dedykowana do mniej intensywnych prac instalatorskich oraz miejsc o utrudnionym dostępiedo zasilania elektrycznego. Uzupełnieniem nowej gamy narzędzi jest mechaniczna praska PRZ240.
Aktualnie dostępne są matryce ZS o sześciokątnej formie zaprasowania zgodnej z normą DIN 48083. Służą one do zaciskania końcówek i złączek rurowych miedzianych na żyłach kabli i przewodów o przekrojach od 6 do 300 mm2 oraz zaciskania końcówek i złączek rurowych aluminiowych o przekrojach od 16-240 mm2. W przygotowaniu znajdująsię matryce o oznaczeniach : ZE przeznaczone do zaciskania końcówek oczkowych izolowanych z zakresu od 25-120 mm2; ZA do końcówek oczkowych nieizolowanych z zakresu od 25-120 mm2; ZT do końcówektulejkowych w przedziale od 25- 185 mm2, oraz matryce ZF służące do przeformowywania na okrągło sektorowych żył aluminiowych w zakresie 16-240 mm2 . Odrębną poszerzoną grupę narzędzi oferowanych przez firmę ERKO stanowią praski mechaniczne. Wychodząc na przeciw potrzebom Klientów, producent wprowadził do swojej oferty uniwersalną praskę ręczną PR33 (rys.4) z łatwo wymiennymi matrycami. Przygotowano gamę najczęściej wykorzystywanych przy pracach monterskich i instalatorskich rodzajów matryc. Wytypowano matryce do końcówek oczkowych izolowanych i nieizolowanych, tulejkowych i konektorowych. Zakres zaprasowywanych końcówek i złączek mieści się w przedziale od 0,5-6 mm2 oraz końcówek tulejkowych od 0,5-35 mm2. Wykonanie matryc ze stali chromowo-molibdenowej, obrobionej do odpowiedniej twardości zapewnia poprawne zaprasowanie. Wymienne matryce zaciskowe mocowane są w prasce za pomocą sprężyny zatrzaskowej. Rozwiązanie to nie wymaga stosowania żadnych narzędzi do wymiany matryc co skutkuje podniesieniem efektywności pracy. Dzięki wykorzystaniu automatycznej linii produkcyjnej do montażu praski PR33 uzyskano powtarzalność parametrów produkcji, wpływających bezpośrednio na trwałość i bezawaryjność pracy. Zastosowanie dwukomponentowych rękojeści zapewnia wygodną, pewną pracę oraz antypoślizgowy chwyt. Warto wspomnieć również, iż dzięki możliwości dowolnej kompletacji matryc zaciskowych, możliwe jest dostosowanie praski do indywidualnych potrzeb Klienta.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zobacz też

Jak wybrać dobry odkurzacz workowy?

Jak wybrać dobry odkurzacz workowy?

1 września 2020
ZRZESZAJMY SIĘ

ZRZESZAJMY SIĘ

7 stycznia 2015
Dobrze rozegrane wnętrze – osprzęt elektryczny KIER firmy OSPEL

Dobrze rozegrane wnętrze – osprzęt elektryczny KIER firmy OSPEL

3 listopada 2014
Wywiadownie gospodarcze

Wywiadownie gospodarcze

30 października 2014
Nowa seria plafonier LED

Nowa seria plafonier LED

14 października 2014
Złączki zaciskowe

Złączki zaciskowe

14 października 2014

Inne z kategorii Narzędzia

Spawarka przyszłości – to spawarka ekologiczna

Spawarka przyszłości – to spawarka ekologiczna

5 lutego 2016
Kosy i podkaszarki kontra kosiarki – które urządzenia sprawdzą się lepiej?

Kosy i podkaszarki kontra kosiarki – które urządzenia sprawdzą się lepiej?

28 grudnia 2015
Młotowiertarka akumulatorowa 180 APP marki Kress

Młotowiertarka akumulatorowa 180 APP marki Kress

3 listopada 2015