Nowoczesne systemy tehalit.BRP/BRAP

Nowoczesne systemy tehalit.BRP/BRAP

Nowoczesne systemy tehalit.BRP/BRAP

Systemy kanałów podparape – towych tehalit.BRP|BRAP Główną koncepcją powstania systemu tehalit.BRP była potrzeba stworzenia prostego, szybkiego i uniwersalnego profilu dającego możliwość zabudowy dowolnego osprzętu. Efektem wytężonej pracy inżynierów Hagera i nabytego przez dziesiątki lat doświadczenia, jest prosty, szybki w instalacji kanał tehalit.BRP z PVC twardego oraz profil tehalit.BRAP z aluminium anodyzowanego. 

 

tnc039

 

Obie rodziny nowych kanałów tehalit.BRP|BRAP wyróżniają się unikalną możliwością zabudowy dowolnego typu osprzętu elektroinstalacyjnego: gniazd kanałowych ecoline, osprzętu typu 45 x 45 mm, oraz osprzętu do puszek fi 60 mm, bez względu na wymiar ramek zewnętrznych. Każdy z systemów idealnie spełnia wymagania funkcjonalne i estetycznie dla infrastruktury sieci IT w biurach o ekonomicznym lub wysokim standardzie wykończenia. System tehalit.BRAP gwarantuje najwyższą jakość instalacji, łatwość jej późniejszej rozbudowy, utrzymania w czystości oraz modyfikacji w dowolnym momencie.

Zadaniem systemów prowadzenia przewodów jest zapewnienie ochrony kabli przed ich uszkodzeniem, ale także, a może przede wszystkim zapewnienie możliwości modyfikacji instalacji w przypadkach modernizacji oraz późniejszej rozbudowy. Systemy prowadzenia przewodów zapewniają możliwość zabudowy różnego rodzaju osprzętu elektroinstalacyjnego z uwagi na szybko zmieniające się standardy i technologie. Pozwalają jednocześnie na montaż tak osprzętu podtynkowego Ø 60 mm, jak i systemów gniazd 45×45 mm oraz gniazd kanałowych dedykowanych producenta Ecoline.

Nowy systemy kanałów tehalit.

BRP|BRAP charakteryzują się pełnym profesjonalnym, uniwersalnym asortymentem gniazd Ecoline i osprzętu dodatkowego, który w swoim zakresie obejmuje m.in.:

  • Gniazda podwójne ecoline z bolcem uziemiającym z możliwością wielokrotnego, szybkiego łączenia za pomocą przewodów i z przyłączem WAGO-WINSTA
  • Bezhalogenowe gniazdo kanałowe podwójne z bolcem uziemiającymoraz Schuko
  • Bezhalogenowe gniazdo kanałowe pojedyncze Schuko z łącznikiem i podświetleniem
  • Bezhalogenowe maskownice gniazd z polami opisowymi • Gniazda RTV/SAT przelotowe oraz końcowe
  • Gniazda teleinformatyczne 2 x RJ45 6 Kat.

Największym udogodnieniem montażowym systemu jest możliwość zabudowy tradycyjnego osprzętu podtynkowego do puszek fi60mm dowolnego producenta. Dzięki wyjątkowej konstrukcji i nowej technologii system kanałów tehalit.BRP|BRAP zapewnia licowanie pokrywy profilu z krawędzią profilu w taki sposób, że dowolna ramka gniazda/łącznika, której krawędź jest „nienormatywna” tzn. większa niż 80 mm może być zastosowana. Ta charakterystyczna cecha licowania daje możliwość montowania w kanale soprzętu dowolnego producenta w zależności od upodobań inwestora lub potrzeb obiektowych. Dodatkowym udogodnieniem jest uniwersalna puszka do zabudowy mechanizmu gniazda/osprzętu fi60mm w kanale. Wyjątkowość polega na uniwersalnym zastosowaniu; puszka wykonana jest z materiału bezhalogenowego zatem stosuje się ją w systemach kanałów z PVC, aluminium, z blachy stalowej czy kolumnach: tehalit. BRP|BRAP|BRS|DA200. Puszkę można łączyć szeregowo uzyskując odpowiednią wielokrotność w zależności od typu zastosowanych ramek modułowych.

Doskonałe rozwiązanie dla przestrzeni biurowych – system z twardego PCV tehalit.BRP Kolejnym ważnym punktem systemów tehalit.BRP|BRAP jest możliwość łatwego i bardzo szybkiego montażu osprzętu typu zatrzaskowego formatu 45×45 mm np. systo. Ramki montażowe pod osprzęt zatrzaskowy montowane są na krawędziach profilu w miejscach łączenia pokrywy. Taki sposób montażu osprzętu zapewnia wymaganą wolną przestrzeń na prowadzone przewody i ułatwia montaż w przypadku szczególnie dużej ilości kabli. Dodatkowo po zdjęciu pokrywy z kanału sama ramka pełni funkcję dużej klamby spinającej zapobiegając wypadaniu wiązek kablowych. Z tego m.in. powodu system kanałów z twardego PCV tehalit.BRP doskonale sprawdza się wszędzie tam gdzie standard wykończenia i jakość wykonania mają istotne znaczenie, a szybkość wykonania modernizacji jest kluczowa.

Rozwiązania dla obiektów użyteczności publicznej – system aluminiowy tehalit.BRAP
Zgodnie z zaleceniami projektowymi i normami SEP w przypadku budynków o zwiększonym zagrożeniu pożarem, w obiektach użyteczności publicznej, w obiektach, w których priorytetem jest ochrona ludzi, dóbr kultury lub wyposażenia o dużej wartości zaleca się stosowanie przewodów i kabli bezhalogenowych, które nie wydzielają toksycznych spalin pod działaniem ognia oraz kanałów z materiałów bezhalogenowych lub całkowicie niepalnych. Kanały aluminiowe tehalit.BRAP spełniają najwyższe kryteria jakościowe i estetyczne, są odporne na uderzenia, zniszczenia, odporne na działanie promieni UV. Aluminium jako materiał zapewnia nie tylko najlepszą ochronę instalacji, ale przede wszystkim jest odporny na czynniki zewnętrzne takie jak uderzenia, zadrapania, i jest całkowicie niepalny. System kanałów tehalit.BRAP wraz z osprzętem bezhalogenowym jak puszki, kable łączące, gniazda Ecoline, kształtki i kąty wewnętrzne/ zewnętrzne jest dedykowany do obiektów użyteczności publicznej i pomieszczeń, w których bezpieczeństwo ludzi i mienia jest priorytetem. Niewiele jest materiałów, które równie dobrze jak aluminium nadawałyby się do realizacji ekskluzywnych koncepcji wzornictwa. Kanały nowoczesną kolorystyką i powierzchnią dostosowane są do obowiązujących trendów we wzornictwie nowoczesnego osprzętu instalacyjnego. Razem z systemami kolumn tehalit.DA200 tworzy kompleksowy system prowadzenia przewodów dla pomieszczeń wymagających najwyższego poziomu estetyki. Instalacje z użyciem systemów z aluminium tehalit.BRAP swoją szczególną atrakcyjność zawdzięczają matowemu, szlachetnemu połyskowi naturalnie utlenionego aluminium. Estetyka tego systemu jest najczęściej wykorzystywana w pomieszczeniach o nowoczesnym i reprezentacyjnym charakterze.

System kanałów tehalit. BRP|BRAP – Zalety:

  • Stabilne i wytrzymałe profile z PVC lub z aluminium (niepalne)
  • Regulowane, elastyczne kąty wewnętrzne i zewnętrzne (bezhalogenowe z PC/ABS)
  • Możliwość montażu dowolnego osprzętu (formatu 45×45 mm i osprzętu podtynkowego Ø 60 mm) oraz gniazd kanałowych Ecoline i puszek CEE
  • Jeden wspólny typ pokrywy o szerokości 80 mm, licowanie z krawędziom profili
  • Możliwość zabudowy odstępników i zabudowy lamelowej

• Pełna kompatybilność osprzętem elektroinstalacyjnym polo.fiorena oraz polo.optima oraz seriami Berker B.Kwadrat. K1
• Pełen zakres kształtek i wyposażenia dodatkowego
• Mała ilość referencji zamówieniowych – uniwersalna puszka montażowa pod osprzęt fi60mm
Dane techniczne:
• Materiał: PCV twarde lub aluminium anodyzowane
• Wymiary: 65 x 100/130/170/(210/200) mm
• Kolory: aluminium i biały (inne kolory na zamówienie), kształtki z tworzywa PC/ABS lakierowane na kolor aluminium
• Stopień ochrony: IP40 – IK 07

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też

Optymalizacja Żywotności Twojego iPhone’a: Wymiana Portu Ładowania

Optymalizacja Żywotności Twojego iPhone’a: Wymiana Portu Ładowania

11 grudnia 2023
5 rzeczy, które warto wiedzieć o technologii 5G

5 rzeczy, które warto wiedzieć o technologii 5G

12 września 2023
Sztuczna inteligencja – jak wykorzystać ją w codziennym życiu?

Sztuczna inteligencja – jak wykorzystać ją w codziennym życiu?

12 września 2023
Nowe technologie, a zielona rewolucja w energetyce

Nowe technologie, a zielona rewolucja w energetyce

12 września 2023
Inteligentne urządzenia domowe – mieszkanie XXI wieku

Inteligentne urządzenia domowe – mieszkanie XXI wieku

12 września 2023
Praca i nauka zdalna – jak technologia zmieniła codzienną rzeczywistość?

Praca i nauka zdalna – jak technologia zmieniła codzienną rzeczywistość?

12 września 2023

Inne z kategorii Wiedza i technika

Technologia – działanie niebieskiego światła a zaburzenia snu

Technologia – działanie niebieskiego światła a zaburzenia snu

13 listopada 2024
5 rzeczy, które warto wiedzieć o technologii 5G

5 rzeczy, które warto wiedzieć o technologii 5G

12 września 2023
Napędy niskiego napięcia – przegląd najważniejszych rozwiązań

Napędy niskiego napięcia – przegląd najważniejszych rozwiązań

5 czerwca 2023