Nowoczesne systemy tehalit.BRP/BRAP

Nowoczesne systemy tehalit.BRP/BRAP

Nowoczesne systemy tehalit.BRP/BRAP

Systemy kanałów podparape – towych tehalit.BRP|BRAP Główną koncepcją powstania systemu tehalit.BRP była potrzeba stworzenia prostego, szybkiego i uniwersalnego profilu dającego możliwość zabudowy dowolnego osprzętu. Efektem wytężonej pracy inżynierów Hagera i nabytego przez dziesiątki lat doświadczenia, jest prosty, szybki w instalacji kanał tehalit.BRP z PVC twardego oraz profil tehalit.BRAP z aluminium anodyzowanego. 

 

tnc039

 

Obie rodziny nowych kanałów tehalit.BRP|BRAP wyróżniają się unikalną możliwością zabudowy dowolnego typu osprzętu elektroinstalacyjnego: gniazd kanałowych ecoline, osprzętu typu 45 x 45 mm, oraz osprzętu do puszek fi 60 mm, bez względu na wymiar ramek zewnętrznych. Każdy z systemów idealnie spełnia wymagania funkcjonalne i estetycznie dla infrastruktury sieci IT w biurach o ekonomicznym lub wysokim standardzie wykończenia. System tehalit.BRAP gwarantuje najwyższą jakość instalacji, łatwość jej późniejszej rozbudowy, utrzymania w czystości oraz modyfikacji w dowolnym momencie.

Zadaniem systemów prowadzenia przewodów jest zapewnienie ochrony kabli przed ich uszkodzeniem, ale także, a może przede wszystkim zapewnienie możliwości modyfikacji instalacji w przypadkach modernizacji oraz późniejszej rozbudowy. Systemy prowadzenia przewodów zapewniają możliwość zabudowy różnego rodzaju osprzętu elektroinstalacyjnego z uwagi na szybko zmieniające się standardy i technologie. Pozwalają jednocześnie na montaż tak osprzętu podtynkowego Ø 60 mm, jak i systemów gniazd 45×45 mm oraz gniazd kanałowych dedykowanych producenta Ecoline.

Nowy systemy kanałów tehalit.

BRP|BRAP charakteryzują się pełnym profesjonalnym, uniwersalnym asortymentem gniazd Ecoline i osprzętu dodatkowego, który w swoim zakresie obejmuje m.in.:

  • Gniazda podwójne ecoline z bolcem uziemiającym z możliwością wielokrotnego, szybkiego łączenia za pomocą przewodów i z przyłączem WAGO-WINSTA
  • Bezhalogenowe gniazdo kanałowe podwójne z bolcem uziemiającymoraz Schuko
  • Bezhalogenowe gniazdo kanałowe pojedyncze Schuko z łącznikiem i podświetleniem
  • Bezhalogenowe maskownice gniazd z polami opisowymi • Gniazda RTV/SAT przelotowe oraz końcowe
  • Gniazda teleinformatyczne 2 x RJ45 6 Kat.

Największym udogodnieniem montażowym systemu jest możliwość zabudowy tradycyjnego osprzętu podtynkowego do puszek fi60mm dowolnego producenta. Dzięki wyjątkowej konstrukcji i nowej technologii system kanałów tehalit.BRP|BRAP zapewnia licowanie pokrywy profilu z krawędzią profilu w taki sposób, że dowolna ramka gniazda/łącznika, której krawędź jest „nienormatywna” tzn. większa niż 80 mm może być zastosowana. Ta charakterystyczna cecha licowania daje możliwość montowania w kanale soprzętu dowolnego producenta w zależności od upodobań inwestora lub potrzeb obiektowych. Dodatkowym udogodnieniem jest uniwersalna puszka do zabudowy mechanizmu gniazda/osprzętu fi60mm w kanale. Wyjątkowość polega na uniwersalnym zastosowaniu; puszka wykonana jest z materiału bezhalogenowego zatem stosuje się ją w systemach kanałów z PVC, aluminium, z blachy stalowej czy kolumnach: tehalit. BRP|BRAP|BRS|DA200. Puszkę można łączyć szeregowo uzyskując odpowiednią wielokrotność w zależności od typu zastosowanych ramek modułowych.

Doskonałe rozwiązanie dla przestrzeni biurowych – system z twardego PCV tehalit.BRP Kolejnym ważnym punktem systemów tehalit.BRP|BRAP jest możliwość łatwego i bardzo szybkiego montażu osprzętu typu zatrzaskowego formatu 45×45 mm np. systo. Ramki montażowe pod osprzęt zatrzaskowy montowane są na krawędziach profilu w miejscach łączenia pokrywy. Taki sposób montażu osprzętu zapewnia wymaganą wolną przestrzeń na prowadzone przewody i ułatwia montaż w przypadku szczególnie dużej ilości kabli. Dodatkowo po zdjęciu pokrywy z kanału sama ramka pełni funkcję dużej klamby spinającej zapobiegając wypadaniu wiązek kablowych. Z tego m.in. powodu system kanałów z twardego PCV tehalit.BRP doskonale sprawdza się wszędzie tam gdzie standard wykończenia i jakość wykonania mają istotne znaczenie, a szybkość wykonania modernizacji jest kluczowa.

Rozwiązania dla obiektów użyteczności publicznej – system aluminiowy tehalit.BRAP
Zgodnie z zaleceniami projektowymi i normami SEP w przypadku budynków o zwiększonym zagrożeniu pożarem, w obiektach użyteczności publicznej, w obiektach, w których priorytetem jest ochrona ludzi, dóbr kultury lub wyposażenia o dużej wartości zaleca się stosowanie przewodów i kabli bezhalogenowych, które nie wydzielają toksycznych spalin pod działaniem ognia oraz kanałów z materiałów bezhalogenowych lub całkowicie niepalnych. Kanały aluminiowe tehalit.BRAP spełniają najwyższe kryteria jakościowe i estetyczne, są odporne na uderzenia, zniszczenia, odporne na działanie promieni UV. Aluminium jako materiał zapewnia nie tylko najlepszą ochronę instalacji, ale przede wszystkim jest odporny na czynniki zewnętrzne takie jak uderzenia, zadrapania, i jest całkowicie niepalny. System kanałów tehalit.BRAP wraz z osprzętem bezhalogenowym jak puszki, kable łączące, gniazda Ecoline, kształtki i kąty wewnętrzne/ zewnętrzne jest dedykowany do obiektów użyteczności publicznej i pomieszczeń, w których bezpieczeństwo ludzi i mienia jest priorytetem. Niewiele jest materiałów, które równie dobrze jak aluminium nadawałyby się do realizacji ekskluzywnych koncepcji wzornictwa. Kanały nowoczesną kolorystyką i powierzchnią dostosowane są do obowiązujących trendów we wzornictwie nowoczesnego osprzętu instalacyjnego. Razem z systemami kolumn tehalit.DA200 tworzy kompleksowy system prowadzenia przewodów dla pomieszczeń wymagających najwyższego poziomu estetyki. Instalacje z użyciem systemów z aluminium tehalit.BRAP swoją szczególną atrakcyjność zawdzięczają matowemu, szlachetnemu połyskowi naturalnie utlenionego aluminium. Estetyka tego systemu jest najczęściej wykorzystywana w pomieszczeniach o nowoczesnym i reprezentacyjnym charakterze.

System kanałów tehalit. BRP|BRAP – Zalety:

  • Stabilne i wytrzymałe profile z PVC lub z aluminium (niepalne)
  • Regulowane, elastyczne kąty wewnętrzne i zewnętrzne (bezhalogenowe z PC/ABS)
  • Możliwość montażu dowolnego osprzętu (formatu 45×45 mm i osprzętu podtynkowego Ø 60 mm) oraz gniazd kanałowych Ecoline i puszek CEE
  • Jeden wspólny typ pokrywy o szerokości 80 mm, licowanie z krawędziom profili
  • Możliwość zabudowy odstępników i zabudowy lamelowej

• Pełna kompatybilność osprzętem elektroinstalacyjnym polo.fiorena oraz polo.optima oraz seriami Berker B.Kwadrat. K1
• Pełen zakres kształtek i wyposażenia dodatkowego
• Mała ilość referencji zamówieniowych – uniwersalna puszka montażowa pod osprzęt fi60mm
Dane techniczne:
• Materiał: PCV twarde lub aluminium anodyzowane
• Wymiary: 65 x 100/130/170/(210/200) mm
• Kolory: aluminium i biały (inne kolory na zamówienie), kształtki z tworzywa PC/ABS lakierowane na kolor aluminium
• Stopień ochrony: IP40 – IK 07

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też

Czujnik jakości powietrza w sypialni

Czujnik jakości powietrza w sypialni

15 grudnia 2022
Jaki wentylator idealnie sprawdzi się do sypialni?

Jaki wentylator idealnie sprawdzi się do sypialni?

15 grudnia 2022
Oświetlenie w sypialni – na co zwrócić uwagę?

Oświetlenie w sypialni – na co zwrócić uwagę?

15 grudnia 2022
Jaki budzik wybrać do sypialni?

Jaki budzik wybrać do sypialni?

15 grudnia 2022
Jaki oczyszczacz powietrza wybrać do sypialni?

Jaki oczyszczacz powietrza wybrać do sypialni?

15 grudnia 2022
Dyfuzor powietrza – dlaczego jest tak istotny w sypialni?

Dyfuzor powietrza – dlaczego jest tak istotny w sypialni?

15 grudnia 2022

Inne z kategorii Wiedza i technika

Czujnik jakości powietrza w sypialni

Czujnik jakości powietrza w sypialni

15 grudnia 2022
Jaki wentylator idealnie sprawdzi się do sypialni?

Jaki wentylator idealnie sprawdzi się do sypialni?

15 grudnia 2022
Oświetlenie w sypialni – na co zwrócić uwagę?

Oświetlenie w sypialni – na co zwrócić uwagę?

15 grudnia 2022