Oprawy biurowe serii CUMULUS

Oprawy biurowe serii CUMULUS

Oprawy biurowe serii CUMULUS

wit044

Oprawy biurowe serii CUMULUS, przeznaczone do oświetlenia wnętrz i ciągów komunikacyjnych, to jeden ze sztandarowych produktów INTELIGHT. Firma oferuje je od początku swojej działalności, dbając przy tym o jakość i cykliczny rozwój produktu. Bogata paleta produktowa sprawia, że każdy z klientów znajdzie coś dla siebie lub jest w stanie zaadaptować wybraną opcję indywidualnie do swoich potrzeb. Oprawy CUMULUS występują zarówno w wersji natynkowej jak i podtynkowej dzięki czemu mają możliwość zabudowania w suficie podwieszanym oraz montażu natynkowego.

Oferta opraw serii CUMULUS jest rozbudowana o wersje: CUMULUS T5 4×14 Podstawową cechą tej serii jest statecznik elektroniczny, który zdecydowanie podnosi ekonomiczność pracy opraw, zapewnia wyższą skuteczność świetlną w porównaniu do stateczników tradycyjnych oraz gwarantuje lepszy komfort pracy. Dodatkowo oprawę Cumulus T5 można wyposażyć w moduły awaryjne Primus EXT w wersjach 1/2/3h. Dzięki zastosowaniu świetlówek T5 zamiast świetlówek T8 oraz statecznika elektronicznego EVG klasy (EEI=A3) uzyskujemy mniejsze zużycie energii CUMULUS T8 4×18 oraz CUMULUS T8 2×36 wyposażonyw trzy wersje zasilania. Wersja ze statecznikiem EVG klasy (EEI=A2) oraz statecznik magnetyczny KVG klasy EEI=B2 jak rów- nież wersja z kompensacją mocy biernej. Tak jak CUMULUS T5 tak również i CUMULUSY T8 współpracują z naszymi modułami PRIMUS/ PRIMUS TEC/ PRIMUS EXT naszej krajowej produkcji dzięki czemu jakość dostarczonego produktu oraz kontrola pozwalają dostarczyć produkt wysokiej klasy. Oprawy te przeznaczone są do świetlówek liniowych typu T8 oraz T5. Najnowsze oprawy CUMULUS oferowane są z bogatą gamą rastrowych układów optycznych.

Sposoby montażu

Do rodziny tej zalicza się oprawy:

  • CUMULUS T8 4x18W oraz CUMULUS T5 4×14 – oprawa do wbudowania w kasetonowy strop podwieszany o module 600 x 600 mm oraz wersja do montażu nastropowego,
  • CUMULUS T8 2x36W– oprawy natynkowe przeznaczone do montażu nastropowego oraz wersja do zabudowanie w stropie podwieszanym kasetonowym.

Źródła światła
Oprawy przystosowano do współpracy z:

  • CUMULUS 4×18 z czterema świetlówkami liniowymi T8 18W
  • CUMULUS 4×14 z czterema świetlówkami liniowymi T5 14W
  • CUMULUS 2×36 z dwiema świetlówkami T8 36W

Układy zasilania
Nowe oprawy dostępne są z elektrycznymi układami zasilającymi źródła światła wyposażonymi w:

  • niskostratne stateczniki elektromagnetyczne,
  • w wersjach:
  • z kompensacją mocy biernej (oznaczenie KMB w nazwie oprawy),
  • bez kompensacji mocy biernej (oznaczenie M w nazwie oprawy),
  • elektroniczne układy stabilizacyjno- zapłonowymi (oznaczenie EVG klasy EEI=A3 możliwością montażu modułów awaryjnych 1/2/3h serii PRIMUS EXT).

Zasilanie świetlówek statecznikami elektronicznymi zdecydowanie podnosi ekonomicznośćpracy opraw, zapewnia wyższą skuteczność świetlną w porównaniu do stateczników tradycyjnych oraz gwarantuje lepszy komfort pracy.

Układy optyczne
W oprawach Cumulus T5 zastosowaliśmy rastry pełnej paraboli a poprzeczki są ryflowane (rys 1) podobne rozwiązanie jest w oprawach CUMULUS T8. Takie układy pozwalają na uniknięcie efektu olśnienia. Każdy użytkownik kierujący wzrok w kierunku oprawy z różnych miejsc w pomieszczeniu nie zostaje oślepiony a światło jest idealnie rozproszone. Tu występują dwie odmiany na życzenie klienta z rastrem aluminiowym polerowanym chemicznie bądź raster stalowy powlekany aluminium dzięki świetnej obróbce technicznej i czystości rozsył światła jest idealny.

Obudowa
Lekkość oprawy oraz jej estetyka jest efektem zastosowania obudowy z blachy stalowej malowanej proszkowo na kolor biały. Proces takiego malowania jest bardziej przyjazny dla środowiska. Dostęp do wnętrza oprawy jest ułatwiony poprzez zastosowanie bocznych zaczepów sprężynujących co pozwala instalatorowi dostać się do wnętrza bez użycia narzędzi. Dzięki elastycznemu mocowaniu rastra który wisi pod oprawą po odpięciu ze sprężyn, instalator może dokonywać błyskawicznej wymiany świetlówek. Elementy elektryczne zamknięte są w obudowie. Orawy serii CUMULUS charakteryzują się klasą ochronności IP20. Zaletą opraw serii CUMULUS jest ich łatwość w montażu oraz konserwacji a także estetyczny wygląd dzięki czemu zdobyły ogromną popularność we wnętrzach wielkich biurowców jak i budynkach użyteczności publicznej. Oprawy tego typu charakteryzują się dobrymi parametrami technicznymi i świetlnymi dzięki zastosowaniu różnego rodzaju odbłyśników.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zobacz też

Jak wybrać dobry odkurzacz workowy?

Jak wybrać dobry odkurzacz workowy?

1 września 2020
ZRZESZAJMY SIĘ

ZRZESZAJMY SIĘ

7 stycznia 2015
Dobrze rozegrane wnętrze – osprzęt elektryczny KIER firmy OSPEL

Dobrze rozegrane wnętrze – osprzęt elektryczny KIER firmy OSPEL

3 listopada 2014
Wywiadownie gospodarcze

Wywiadownie gospodarcze

30 października 2014
Nowa seria plafonier LED

Nowa seria plafonier LED

14 października 2014
Złączki zaciskowe

Złączki zaciskowe

14 października 2014

Inne z kategorii Wiedza i technika

Innowacja krokiem w przyszłość

Innowacja krokiem w przyszłość

26 listopada 2015
Błysk inteligencji

Błysk inteligencji

3 listopada 2015
Muzyka na dotyk – Berker Radio Touch

Muzyka na dotyk – Berker Radio Touch

3 listopada 2015