Pierwsza pilarka tarczowa firmy Bosch

By admin
In NARZĘDZIA
10 czerwca, 2012
0 Comments
1367 Views

Nowa pilarka tarczowa do cięć wgłębnych umożliwia użytkownikowi regulację głębokości wykonywanego cięcia z dokładnością do 1 mm. Precyzyjna tarcza pilarska, współpraca z systemem szyn prowadzących i wydajny silnik o mocy 1400 W z systemem Constant Electric to najważniejsze cechy nowego urządzenia, które ułatwią pracę użytkownikom profesjonalnym. Produkt jest dostępny w sprzedaży od października br. 

Dzięki pilarce tarczowej GKT 55 GCE Professional firmy Bosch, wykonywanie precyzyjnych cięć wgłębnych już wkrótce stanie się standardem. Wysoka precyzja urządzenia została osiągnięta dzięki zastosowaniu w nim dokładnej skali głębokości cięcia, regulacji kąta cięcia oraz 48-zębowej tarczy „Top Precision Best for Wood”. Nowa pilarka GKT 55 GCE Professional przyda się nie tylko stolarzom i innym rzemieślnikom zajmującym się obróbką drewna, lecz także użytkownikom wykonującym suchą zabudowę, monterom ekspozycji sklepowych i stoisk targowych. Maksymalna głębokość cięcia pilarki wynosi 57 m, a maksymalny kąt nachylenia tarczy 47 stopni.

Współpraca z szynami prowadzącymi
Pilarka GKT 55 GCE posiada podstawę z magnezu z dwoma frezowanymi rowkami, które sprawiają, że jest ona kompatybilna z systemem szyn prowadzących FSN Professional firmy Bosch oraz z systemami szyn innych producentów. Zastosowanie szyn prowadzących umożliwia dokładniejsze, szybsze i łatwiejsze cięcie prostoliniowe płyt, przycinanie ościeżnic drzwiowych lub wycinanie otworów w blatach kuchennych.

Komfort pracy w pomieszczeniach zamkniętych
Cicha tarcza pilarska oraz efektywny system odsysania pyłu dzięki w pełni osłoniętej tarczy powodu ją, że praca z wykorzystaniem GKT 55 GCE jest możliwa nawet w niewielkich pomieszczeniach. Oprócz tego pilarka posiada miękką okładzinę oraz dodatkową rękojeść, które jeszcze bardziej zwiększają wygodę użytkowania i zapewniają kontrolę nad urządzeniem w trakcie pracy.

Łatwa obsługa
Pilarka GKT 55 GCE jest wyposażona w szybki system wymiany tarczy pilarskiej, którą można zmienić nie sięgając po dodatkowe narzędzia. Ponadto, cięcie z wykorzystaniem szyny prowadzącej lub bez niej ma tę konsekwencję, że może ulec zmianie wysokość położenia piły względem powierzchni materiału. Pilarka do cięć wgłębnych Bosch precyzyjnie wskazuje głębokości cięcia w materiale – zarówno przy wykorzystaniu szyny prowadzącej lub bez niej – za pomocą przestawnego wskaźnika na podziałce piły. Dodatkowo, pochylenie piły do cięć pod kątem nie wpływa na przesunięcie się miejsca wejścia piły w materiał – zarówno przy cięciu z szyną prowadzącą jak i bez niej – nie jest więc konieczne stosowanie dodatkowych adapterów. Wspomniane zalety pilarki Bosch docenią profesjonalni użytkownicy ceniący szybkość i precyzję wykonywania cięć.


Wydajny silnik
Pilarka jest wyposażona w silnik o mocy 1400 W z systemem Constant Electronic. System utrzymuje stałą prędkość obrotową niezależnie od obciążenia, zapewniając równomierne i szybkie tempo pracy. Regulacja prędkości obrotowej pozwala dopasować parametry pracy do wymagań różnych materiałów, np. drewna, szkła akrylowego czy aluminium.
Sugerowane ceny detaliczne dwóch wariantów sprzedaży pilarki GKT 55 GCE Professional (październik 2011):

  • w walizce systemowej L-BOXX z tarczą pilarską „Top Precision Best for Wood”: 1967 zł,
  • w walizce systemowej L-BOXX z takim samym wyposażeniem oraz szyną prowadzącą FSN 1600 Professional: 2151 zł.

W programie osprzętu Bosch dostępnych jest pięć innych tarcz pilarskich przeznaczonych do pilarek tarczowych do cięć wgłębnych.

Już zagłosowałeś!

Dodaj komentarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Przeczytaj inne:
Kto daje 10 lat gwarancji na ogranicznik przepięć?

Firma Jean Muller Polska poszerzyła swoją ofertę o ograniczniki przepięć...

Zamknij