polo. fiorena warta każdego spojrzenia

polo. fiorena warta każdego spojrzenia

polo. fiorena warta każdego spojrzenia

wit016

Dyskretny urok elegancji i nowoczesność formy, detal, który jest esencją dobrego smaku i gustu… Nowoczesne wnętrza potrzebują nowoczesnych kształtów, dopasowanych do charakteru pomieszczenia, kształtów, które podkreślają osobowość apartamentu, biura czy hotelu, kształtów, które dopełniają misternie zaprojektowany układ kolorystyki i designu wnętrza. Nowoczesne matowe kolory uzupełniają metaliczne wykończenia powierzchni drzwi i mebli. Dekoracja subtelnie użycza osobowości apartamentowi a całość tworzy jeden, spójny, piękny obraz… Nowoczesne, architektoniczne projekty aranżacji i wystroju wnętrz, apartamentów, biur o wysokim standardzie, suit hotelowych zmuszają do coraz większej dbałości o detale wykończeniowe. Jakość materiałów i sposób wykonania muszą spójnie spełniać stawiane wymagania.

Szczególnej estetyki wymaga się zatem również od osprzętu elektroinstalacyjnego. Seria polo.fiorena jest podtynkową, montowaną w standardowychpuszkach Ø 60 mm serią osprzętu, która doskonale sprawdza się wszędzie tam gdzie standard wykończenia i jakość wykonania mają istotne znaczenie. Polo.fiorena idealnie komponuje się również w systemach kanałów elektroinstalacyjnych Hager tehalit.BRN|BRAN|BRS gwarantując pełną spójność wyposażenia obiektu w perfekcyjne systemy prowadzenia przewodów. Montaż natynkowy możliwy jest poprzez zastosowanie adapterów natynkowych tej serii. Osprzęt polo.fiorena montować można w ramkach 1 -, 2 -, 3 -, 4 – lub 5 – krotnych, których ułożenie może być dowolne: poziome lub pionowe. Gniazda i łączniki polo. fiorena wykonane są z poliwęglanu (PC) spełniającego wszelkie normy elektryczne i odpornego na działanie promieni UV, materiał ten zapewnia nie tylko najlepsze właściwości fizykochemiczne (brak związków halogenkowych, klasa palności V2/HB, zgodność z RoHs), ale również odporny jest na promieniowanie UV i tym samym nie zmienia koloru przez cały czas użytkowania osprzętu. Tworzywo w zależności o wybranego koloru charakteryzuje się wysokim połyskiem (biały/ kremowy), lub subtelną matową powierzchnią (srebrny/antracytowy), przy czym wyróżnia się dodatkowo wysoką odpornością na zarysowania i łatwością utrzyma nia w czystości. Łączniki i gniazda z uchylną osłoną mają możliwość podwyższenia stopnia bryzgoszczelności do IP44 poprzez zastosowanie kołnierza uszczelniającego, co pozwala stosować je w środowiskach o podwyższonej wilgotności. Podstawowe mechanizmy zostały wyposażone w nowe rozwiązanie łapek rozporowych bez stosowania kłopotliwych gumek ściągających. Ich konstrukcja zapewnia skuteczne zamocowanie osprzętu przy dokręceniu śrub montażowych, natomiast odkręcenie tych śrub powoduje samoczynne chowanie się łapek w obrys cokołu. Łatwy i trwały montaż wyrobów gwarantują przede wszystkim stalowe ramki szkieletowe, które oprócz montażu konwencjonalnego mają możliwość mocowania od frontu mechanizmu za pomocą wkrętów do różnorodnych puszek i kanałów elektroinstalacyjnych.

Więcej bezpieczeństwa i szybkość montażu – nowe gniazda samozaciskowe

 Osprzęt polo.fiorena oferujena jnowocześniejsze rozwiązania technologiczne. Nowe gniazda samozaciskowe, zasilające 16A/230V produkowane są zgodnie z wymogami najnowszej normy: PN-IEC 60884-1:2006. Każdy zestyk przyłączeniowy w gnieździe posiada możliwość podłączenia przelotowego przewodem do 2,5 mm2, a podłączenie przewodów do jednego zacisku może być wykonane przewodami o różnych średnicach. Cechą charakterystyczną nowej konstrukcji gniazda samozaciskowego są nowe profile styków głównych. Pozwalają one na pełny, wielko- -powierzchniowy kontakt z bolcami wtyczki, czego rezultatem jest niezwykle łatwe i łagodne wkładanie wtyczek urządzeń do gniazda. Konstrukcja cokołu chroni przed bezpośrednim kontaktem z elementami czynnymi pod napięciem (IP2x podczas montażu!) a bezpieczeństwo użytkowania gwarantują wersje z przesłonami styków, które chronią przed włożeniem jakichkolwiek przedmiotów do otworów stykowych (ochrona przed dziećmi). Nowa generacja gniazd samozaciskowych pozwala skrócić czasu montażu nawet o 70% w porównaniu z czasem montażu gniazd z zaciskami śrubowymi! Gniazda 230 V AC o obciążalności do 16 A dostępne są również z zaciskami śrubowymi. Każde z tych rozwiązań umożliwia przelotowe podłączanie przewodów. Komfort sterowania i pełna funkcjonalność Estetyczność i funkcjonalność serii oraz niezawodność działania powodują, że pełna kontrola systemów elektrycznych budynku, takich jak oświetlenie, żaluzje, markizy, ogrzewanie czy systemy kina domowego jest realizowana przez pełen asortyment konieczny do zapewnienia wszystkich, nawet nietypowych funkcji. System osprzętu elektroinstalacyjnego polo.fiorena oferuje obok łączników instalacyjnych, gniazd wtyczkowych, gniazd antenowych i teleinformatycznych również gniazda głośnikowe i satelitarne do dekoderów N-box telewizji N. Podwójne gniazdo głośnikowe (4 zaciski) z polami opisowymi mocowane jest za pomocą wkrętów do standardowych puszek podtynkowych Ø 60. Do zacisków bezśrubowych wyjściowych (przód gniazda) oraz wejściowych (tył gniazda) można podłączyć przewody głośnikowe o przekroju do 2,5 mm². Seria polo.fiorena charakteryzuje się pełnym profesjonalnym asortymentem do instalacji komercyjnych i mieszkaniowych, w swoim zakresie zawiera m.in.:
• łączniki 1, 2, 3 – biegunowe, 2 – grupowe (świecznikowe), 2-obwodowe, schodowe, krzyżowe, zwierne, żaluzjowe klawiszowe, żaluzjowe pokrętne, na klucz oraz łączniki czasowe;
• ściemniacze pokrętne i dotykowe, termostaty i łączniki czasowe;
• gniazda z uziemieniem i bez uziemienia (pojedyncze i podwójne), z uchylną osłoną, Schuko,
DATA z kluczem, brytyjskie;
• gniazda telefoniczne (pojedynczei podwójne), telefoniczno-komputerowe, komputerowe nieekranowanei ekranowane (pojedyncze i podwójne) – 5E, 6 kategorii i 7 kategorii,
• gniazda antenowe RTV, RTV- -SAT, N-box, głośnikowe Hi-Fi (podwójne i pojedyncze);
• czujniki ruchu – również do sterowania obciążeniem typu LED, elektroniczne regulatory temperatury, elektroniczne łączniki żaluzjowe, centralki sterujące i przekaźniki żaluzjowe;
• gniazdo wyrównywania potencjałów, łączniki na klucz do obwodów lamp bakteryjnych oraz sygnalizatory świetlne.
Łączniki, w zależności od rodzaju obciążenia, można obciążać prądem o natężeniu do 10 AX przy 250 V AC. Łączniki posiadają samozaciski i mogą być montowanejako podświetlane po zastosowaniu żarówki i klawisza z czerwonym okienkiem. Możliwość stosowania klawiszy z różnymi symbolami lub z polem opisowym pozwala na ich wszechstronne zastosowanie. Charakteryzują się wysoką niezawodnością pracy ze względu na wykonanie elementów stykowych z odpowiednio dobranego stopu srebra. Ściemniacze (w zależności od typu) mogą regulować jasnością świecenia lamp żarowych, halogenowych 2
30 V AC, halogenowych niskonapięciowych z transformatorem toroidalnym, konwencjonalnym lub elektronicznym. Dostępny jest również potencjometr elektroniczny umożliwiający sterowanie oprawami z lampami fluorescencyjnymi z wewnętrznym ściemniaczem posiadającym wejście 1-10V. Zakres mocy, jaki obsługują ściemniacze zawiera się w granicach od 20 W do 800 W. Wśród ściemniaczy pokrętnych można wyróżnić ściemniacze standardowe oraz mikroprocesorowe, zapewniające pełną kontrolę przeciążenia. Posiadają oprócz bezpiecznika topikowego, zabezpieczenie termiczne, które przy zadziałaniu wyłącza i blokuje ściemniacz. Przywrócenie ściemniacza do pracy odbywa się poprzez wyłączenie, odczekanie czasu koniecznego do wystudzenia elementów wewnętrznych i ponowne go załączenie. Ściemniacze są przystosowane do współpracy z łącznikami schodowymi. Oprócz gniazd oferta zawiera również zestawy montażowe umożliwiające montaż elementów w standardzie 45 x 45 mm oraz 50 x 50 mm.
Gniazda antenowe RTV są dostępne w wersji nieprzelotowej oraz przelotowej. Gniazda nieprzelotowe służą do zakańczania instalacji antenowych indywidualnych lub instalacji o strukturze gwiaździstej (równoległej). Konstrukcja gniazda nieprzelotowego umożliwia zasilanie wzmacniacza antenowego poprzez kabel antenowy. Gniazda przelotowe przeznaczone są do stosowania w instalacjach przelotowych, przy których należy pamiętać o zastosowaniu na ich końcach gniazd zakończeniowych (z rezystorem). W serii polo.fiorena zastosowano zupełnie nowe, innowacyjne czujniki ruchu. Wprowadzono dwie odmiany czujników: WS050 o obciążalności do 320W oraz WS051 o obciążalności do 1000W (w zależności od rodzaju odbioru, możliwa do podłączenia moc ulega zmianie). Czujniki mają możliwość regulacji kąta widzenia w poziomie od 90° do 180° (niezależnie lewa i prawa strona) oraz regulacji czułości i czasu opóźnienia wyłączania. Czujniki mogą współpracować  ze sobą na zasadzie „master” -„slave” oraz z łącznikami zwiernymi. Czujnik ruchu typu WS051 (1000W) jest rozwiązaniem dedykowanym do załączania oświetlenia typu LED, z uwagi na zerową moc rozruchową ściemniacza (Smin = 0 VA!).
Elektroniczne urządzenia sterujące takie jak regulator temperatury lub łącznik żaluzjowy poprzez możliwość programowania pozwalają na automatyczne, bezobsługowe sterowanie danymi urządzeniami. Dopełnieniem oferty jest gniazdo wyrównywania potencjałów, które znajduje zastosowanie w szpitalach przy „uziemianiu” urządzeń medycznych.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też

Optymalizacja Żywotności Twojego iPhone’a: Wymiana Portu Ładowania

Optymalizacja Żywotności Twojego iPhone’a: Wymiana Portu Ładowania

11 grudnia 2023
5 rzeczy, które warto wiedzieć o technologii 5G

5 rzeczy, które warto wiedzieć o technologii 5G

12 września 2023
Sztuczna inteligencja – jak wykorzystać ją w codziennym życiu?

Sztuczna inteligencja – jak wykorzystać ją w codziennym życiu?

12 września 2023
Nowe technologie, a zielona rewolucja w energetyce

Nowe technologie, a zielona rewolucja w energetyce

12 września 2023
Inteligentne urządzenia domowe – mieszkanie XXI wieku

Inteligentne urządzenia domowe – mieszkanie XXI wieku

12 września 2023
Praca i nauka zdalna – jak technologia zmieniła codzienną rzeczywistość?

Praca i nauka zdalna – jak technologia zmieniła codzienną rzeczywistość?

12 września 2023

Inne z kategorii Wiedza i technika

5 rzeczy, które warto wiedzieć o technologii 5G

5 rzeczy, które warto wiedzieć o technologii 5G

12 września 2023
Napędy niskiego napięcia – przegląd najważniejszych rozwiązań

Napędy niskiego napięcia – przegląd najważniejszych rozwiązań

5 czerwca 2023
Zderzenie dwóch światów: optyka i elektronika w nowoczesnych technologiach

Zderzenie dwóch światów: optyka i elektronika w nowoczesnych technologiach

29 maja 2023