Przydomowe elektrociepłownie będą dostępne w Europie

By admin
In AKTUALNOŚCI
10 czerwca, 2012
0 Comments
1199 Views

Panasonic wprowadza na europejski rynek jedno ze swoich najbardziej zaawansowanych rozwiązań technologicznych – ogniwo paliwowe dla gospodarstw domowych o nazwie Ene Farm. Ma ono produkować zarówno energię elektryczną jak i ciepło.
Od czasu wprowadzenia pierwszych produktów Ene Farm w maju 2009 r. do stycznia 2011 r. Panasonic dostarczył około 5000 jednostek na rynek japoński. Wyniki te skłoniły firmę Panasonic do przygotowania Ene Farm na rynek europejski. W nowo powstałym Biurze Rozwoju Ogniw Paliwowych Panasonic w L angen w N iemczech, specjaliści japońscy i europejscy będą pracowali nad dostosowaniem produktu do potrzeb użytkowników europejskich. Przydomowe elektrociep łownie będą dostępne w Europie Spółka nie informuje jaki będzie koszt Ene Farm na europejskich rynkach. W Japonii cena urządzenia wynosi około 2,76 mln jenów (około 115 tys. złotych).

W Ene Farm elektryczność jest wytwarzana poprzez reakcję chemiczną między tlenem zawartym w atmosferze i wodorem wyodrębnianym z gazu miejskiego, a ciepło będące produktem ubocznym tego procesu służy do ogrzewania domu i dostarczania ciepłej wody „Urządzenie działające jak domowa elektrociepłownia wytwarza nie tylko energię elektryczną, ale i ciepło. Ene Farm charakteryzuje się wysoką energooszczędnością, najwyższą na świecie sprawnością środowiskową i najmniejszą w branży przestrzenią instalacyjną” – zapewnia spółka.
Panasonic przekonuje, że system ten jest niezwykle przyjazny dla środowiska – ponieważ prąd jest wytwarzany i używany w jednym miejscu, nie ma strat przesyłowych, a ponadto można wykorzystać całe ciepło powstające podczas generowania elektryczności. Według twórców, w porównaniu ze standardowym używaniem prądu z elektrowni cieplnej oraz ogrzewaniem wody i mieszkania za pomocą miejskiego gazu, system ogniw paliwowych pozwala zmniejszyć zużycie energii pierwotnej o około 35 procent, a emisji CO 2 o około 48 procent. Co bardzo ważne dla właścicieli domów jednorodzinnych powierzchnię wymaganą do instalacji zmniejszono o 50 procent w porównaniu z konwencjonalnym modelem i wynosi ona około 2 m2.

Już zagłosowałeś!

Dodaj komentarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Przeczytaj inne:
wit057
nowe wyłączniki mocy firmy Hager

Nowa generacja wyłączników mocy i rozłączników obciążenia niskiego napięcia h3...

Zamknij