Puszki

By admin
In WIEDZA I TECHNIKA
10 czerwca, 2012
0 Comments
4594 Views

tnc002

P.P.H. WIKAT zajmuje się produkcją osprzętu elektroinstalacyjnego od 1992 roku. W swojej ofercie handlowej posiada osprzęt natynkowy bryzgoszczelny IP44 oraz IP55, gniazda i łączniki serii Koala i Żuk oraz puszki i odgałęźniki.
 
WIK AT oferuje instalatorom serię puszek i odgałęźnikó o gabarytach najbardziej powszechnych na rynku służących do wykonania rozgałęzień elektrycznych wewnątrz i na zewnątrz budynków mieszkalnych i przemysłowych. Asortyment ten wyróżnia prostota, elegancja i funkcjonalność oparta o najnowsze wzornictwo. które jest dostosowane do potrzeb instalatorów i przy ich współpracy zaprojektowany. Puszki i odgałęźniki produkowane są w kolorze białym, brązowym i popielatym. Puszka o nr kat. 074 produkowana jest także w kolorze czarnym. 1. Puszka nr kat. 074 IP-44 to jeden z najstarszych wyrobów stosowanych z powodzeniem przez drugie pokolenie instalatorów. Jest również, kopiowana przez innych dużych producentów. Mocna obudowa, stabilne 4 zaciski rozłożone po rogach puszki pozwalają z powodzeniem łączyć przewody od 1 do 4 mm2.


2. Nowe serie puszek i odgałęźników o nr kat od 050 do 085 IP-55 to osprzęt, który oferuje szybki i uporządkowany montaż przewodów wewnątrz puszki.Posiada specjalny bardzo szybki w montażu (opracowany przez WIKAT) system mocowania dekli do podstawy puszki. Specjalne kołki z wzmocnionego tworzywa pozwalają przy przekręceniu śrubokrętem o ¼ obrotu (zgodnie ze wskazówkami zegara) zamknąć szczelnie puszkę. Kołki posiadają specjalne zabezpieczenie w główce kołka, jak i w deklu puszki przed zerwaniem. Ich przekręcenie odbywa się przy użyciu minimalnej siły. Wewnątrz puszki u jej podstawy są specjalne otwory, w które wkładamy zaciski z przykręconymi przewodami. System ten pozwala w wygodny dla instalatora sposób uporządkować przewody w puszce. Zaciski są w kolorach, które ułatwiają rozpoznanie jakie przewody zostały przykręcone w zacisku. Kołki są bardzo praktyczne także dlatego, że nie wypadają z dekla puszki i nie są podatne na zmienne warunki (wilgoć) zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynków. Puszki i odgałęźniki z tej serii są produkowane w dwóch wersjach: pierwsza posiada na każdej ściance po trzy złączne ze sobą dławice gumowe, które są zlicowane ze ścianką puszki, druga posiada na każdej ze ścianek po dwa okrągłe osłabienia, które ułatwiają wycięcie otworu i wkręcenia dławika gwintowego. Podstawowe wymiary opisany puszek i odgałęźników to:

  • 80×80
  • 90×90
  • 110×110

3. Puszki i odgałęźniki o nr kat. 082 do 085 to wersje puszek poszerzające asortyment opisany powyżej. Jednolite pod względem wyglądu zewnętrznego zastosowano te same dekle, są jednak głębsze. Produkowane w dwóch wymiarach:

  • 90×90
  • 110×110

Puszki i odgałęźniki posiadają po sześć dławików gumowych.Zastosowano ten sam system zacisków jak wyżej. Po wyjęciu dławika gumowego można w tych puszkach wkręcić dławik gwintowy.
4. Najnowsza seria puszek i odgałęźników 80×80 nr kat 080 081 to seria, w której zastosowano opisany system zamykania na kołki jak i wprowadzono zamykanie na zatrzask (bez użycia kołków i śrub). Odznaczają się bardzo nowoczesnym wzornictwem uwzględniającym wiele sugestii instalatorów.
5. Jeszcze na jesień bieżącego roku wprowadzamy do produkcji kolejne puszki i odgałęźniki. Pierwsze prezentacje nastąpiły we wrześniu. Zastosowane rozwiązania pozwolą w znacznym stopniu skrócić czas montażu.

Już zagłosowałeś!

Dodaj komentarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Przeczytaj inne:
Kobyłki warsztatowe TOPEX 79R187

Marka TOPEX to nie tylko solidne narzędzia w przystępnej cenie,...

Zamknij