Styczniki firmy CHINT

By admin
In WIEDZA I TECHNIKA
10 czerwca, 2012
0 Comments
1495 Views

Oświetlenie architektoniczne to pojęcie, które szeroko opisuje grupy opraw, stwarzających możliwości nie tylko poprawnej emisji światła, ale również wydobycia z przestrzeni, charakteru i klimatu, jakie zawiera każde wnętrze.

wit080

Styczniki firmy Chint, podobnie jak i inne produkty tej firmy, przebadane zostały przez czołowe światowe laboratoria uzyskując odpowiednie certyfikaty. Kontrola procesu produkcyjnego, stosowanych materiałów, współpraca z renomowanymi dostawcami surowców na całym świecie oraz szczególna dbałość o walory konstrukcyjne gwarantuje niezawodną pracę i wysoką jakość wyrobów.

 

Styczniki
Typy oferowanych styczników obejmują gamę zakresów prądowych tak aby zaspokoić potrzeby klienta w całym zakresie zastosowań. Kategorie użytkowania oraz zakresy prądów znamionowych oferowanych styczników przedstawia poniższa tabela:

  • AC-1 – obciążenia o charakterze nie indukcyjnym lub mało indukcyjnym, np. piece rezystancyjne;
  • AC-3 – zwarte silniki indukcyjne – rozruch, wyłączanie przy pełnej prędkości obrotowej ;
  • AC-4 – zwarte silniki indukcyjne – rozruch, impulsowanie, hamowanie przeciwprądem, rewersowanie.

Styczniki firmy Chint oferowane na rynek polski spełniają dyrektywy europejskie dotyczące ograniczenia stosowania w produktach niektórych szkodliwych substancji – RoHS (Restriction of Hazardous Substances). Produkty te wyróżnia stempel „RoHS” umieszczony na ich obudowie.

Styczniki NC6
Styczniki serii NC6 (mini styczniki) produkowane są w wersjach trzylub czteropolowej. W wersji podstawowej posiadają zaciski śrubowe, dostępna jest również wersja z pinami do bezpośredniego wlutowania na płytce drukowanej. Zaciski umożliwiają podłączenie przewodów do 2,5 mm² za pomocą śrub M3. W ofercie dostępne są również akcesoria takie jak styki pomocnicze, czołowe oraz przekaźniki przeciążeniowe. Styczniki serii NC6 przeznaczone są do załączania i wyłączania urządzeń elektrycznych małych mocy, np. silników elektrycznych o mocach w zakresie 1,2-2,2 kW.

Styczniki NC1
Styczniki serii NC1 produkowane są w wersjach trzy- lub czteropolowej. W zależności od prądu znamionowego, który mieści się w granicach 9–95 A, stosowany jest do załączania i wyłączania urządzeń elektrycznych wyższych mocy, niż seria NC6, np. silniki elektryczne o mocach w zakresie 2,2-25 kW. Styczniki serii NC1 wyposażone są zarówno w cewki prądu przemiennego jak i stałego. W wykonaniu z cewką prądu przemiennego, jak i stałego styczniki NC1 dostępne są w sześciu rozmiarach w zależności od prądu znamionowego (patrz tab.1). Dodatkowo styczniki wyposażone w cewkę prądu stałego zawierają na oznakowaniu dodatkowo literę „Z”, co w jednoznaczny sposób ułatwia ich rozpoznanie. Dla styczników serii NC1 dostępne są akcesoria w postaci styków pomocniczych czołowych, bocznych oraz styków pomocniczych z opóźnieniem. Odpowiednia konstrukcja obudowy stycznika, jak również zatrzaskowych mechanizmów, w które wyposażone są akcesoria, decyduje o łatwym ich montażu.

Styczniki NC2
Styczniki NC2, to kolejna seria oferująca wyższy zakres prądów znamionowych, który mieści się w granicach 115-800A. Za pomocą tych styczników można załączać lub wyłączać urządzenia elektryczne, typu silniki elektryczne o mocach znamionowych w zakresie 55-450 kW. Styczniki NC2 wyposażone w cewkę prądu przemiennego produkowane są w wersjach trzy- lub czteropolowych. Zarówno jak i styczniki o niższych zakresach prądów znamionowych, jak i styczniki NC2 posiadają akcesoria w postaci styków pomocniczych oraz styków pomocniczych z opóźnieniem, oraz przekaźniki przeciążeniowe.

Styczniki CJ19
Styczniki CJ19, to seria przeznaczona do baterii kondensatorów. Produkowane są w zakresie prądów znamionowych od 17-63A, w zależności od typu. Pojemność załączanego kondensatora to dla prądu przemiennego 220/230V: 6, 9, 10, 15 oraz 22 kVar, natomiast dla prądu przemiennego 380/400V: 12, 18, 20, 30 oraz 40 kVar. Montażu styczników CJ19 można dokonywać za pomocą śrub, oraz na szynie TH-35 (DIN rail). Styczniki o wartościach prądów znamionowych 43 i 95 A przystosowane są do montażu za pomocą śrub oraz szynach TH-35 i TH-75. Zaciski stycznika są zabezpieczone nakładką izolacyjną, która chroni przed dotykiem elementów znajdujących się pod napięciem podczas pracy.

Już zagłosowałeś!

Dodaj komentarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Przeczytaj inne:
Styl zapatrzony w przeszłość – dlaczego kochamy retro?

Współczesność w oświetleniu wcale nie musi oznaczać, że decydujemy się...

Zamknij