Taśmy LED

Taśmy LED

Taśmy LED

Taśmy LED wykorzystujące innowacyjną technologię półprzewodnikowych diod LED, stały się w ostatnim czasie bardzo modnym produktem oświetleniowym. Swoją popularność, taśmy LED zdobyły dzięki niezwykłym właściwościom. Ze względu na mały rozmiar i dużą elastyczność, możemy je montować w miejscach trudno dostępnych, przez co uzyskujemy niezwykłe efekty świetlne. Taśmy LED wykorzystuje się do podświetlenia wnęk, wystaw sklepowych, mebli, regałów, schodów, łuków, sufitów, dekoracji pomieszczeń. Doskonale sprawdzają się w oświetleniu krawędziowym, idealne do wyznaczania długich linii świetlnych. Dzięki zastosowaniu diod RGB oraz specjalnego sterownika jesteśmy w stanie samodzielnie aranżować barwę oświetlenia w zależności od nastroju, tworząc tym samym niepowtarzalny klimat naszego mieszkania. Aby uzyskać żądane efekty, musimy pamiętać o właściwym doborze taśm oraz zasilaczy.

Niestety na naszym rynku spotykamy również produkty o wątpliwej jakości. Przy doborze, należy zwrócić szczególną uwagę, czy taśma ma jednolitą barwę światła, czy poszczególne moduły świecą równomiernie. Jaki jest spadek luminancji (czyli siły świecenia) w czasie. Warto przed zakupem zasięgnąć rady specjalisty w zakresie doboru zasilaczy i sposobu łączenia taśm. Należy stosować zasilacze o spadku napięcia nie przekraczającym +/- 5% długości linii świetnej LED zasilanej z jednostronnie, nie powinna być dłuższa, niż 15m. W zależności od miejsca które chcemy oświetlić, musimy dobrać właściwy rodzaj taśmy LED. Na moc światła składa się rodzaj oraz ilość diod LED na jednym metrze taśmy. Rodzaje diod ogólnie dostępne na rynku, to LED standard 3528 oraz super mocne diody LED 5050. Ilość diod na pasku to 30/60/120 LED/m przy diodzie LED 3528 oraz 30/60 LED/m dioda LED 5050. Należy pamiętać, że ilość światła z 1m 60 LED/m diody 5050 wynosi 1080 lm przy barwie białej ciepłej i jest ok.3 razy większa, niż przy użyciu 1m 60 LED/m diody LED 3528.
Miejsce zastosowania określa nam również wybór rodzaju taśmy LED ze względu na stopień szczelności. W pomieszczeniach nie narażonych na wilgoć, możemy stosować taśmę LED wewnętrzną, nie osłoniętą. W kuchni, łazience, powinniśmy użyć osłonę żelową bryzgoszczelną o stopniu szczelności IP 65. Na zewnątrz pomieszczeń, gdzie taśma narażona jest na zmienne warunki atmosferyczne, należy zastosować osłonę sylikonową IP 68. W ofercie STS elektro znajdą Państwo szeroki wybór Taśm LEDTECHNIK A o wysokiej skuteczności świetlnej, trwałość i niezawodność. Jesteśmy również producentem nowoczesnych opraw meblowych LED. Ponadto naszym klientom zawsze służymy naszą wiedzą i doświadczeniem.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zobacz też

Jak wybrać dobry odkurzacz workowy?

Jak wybrać dobry odkurzacz workowy?

1 września 2020
ZRZESZAJMY SIĘ

ZRZESZAJMY SIĘ

7 stycznia 2015
Dobrze rozegrane wnętrze – osprzęt elektryczny KIER firmy OSPEL

Dobrze rozegrane wnętrze – osprzęt elektryczny KIER firmy OSPEL

3 listopada 2014
Wywiadownie gospodarcze

Wywiadownie gospodarcze

30 października 2014
Nowa seria plafonier LED

Nowa seria plafonier LED

14 października 2014
Złączki zaciskowe

Złączki zaciskowe

14 października 2014

Inne z kategorii Wiedza i technika

Innowacja krokiem w przyszłość

Innowacja krokiem w przyszłość

26 listopada 2015
Błysk inteligencji

Błysk inteligencji

3 listopada 2015
Muzyka na dotyk – Berker Radio Touch

Muzyka na dotyk – Berker Radio Touch

3 listopada 2015